Rejestracja
Partner
Responsive image

Doniesienia o nowym leku przeciw COVID 19


2020-02-17

Chiny: produkcja nowego leku przeciw COVID-19

W dniu 16 lutego, Chińskie władze poinformowały o rozpoczęciu produkcji leku który może pomóc w walce z Koronawirusem (2019-nCoV). Wirus ten w ostatnich tygodniach uzyskał nową nazwę. Teraz większość informacji w internecie można znaleźć nie pod Koronawirus (2019-nCoV) a jako COVID-19. WHO, czyli międzynarodowa służba zdrowia, postanowiła zmienić nazwę tak aby nie kojarzyła się z zwierzętami ani narodowością. W wielu informacjach prasowych Koronawirus był przedstawiany jako Chiński wirus. Aby zapanować nad skrajnymi emocjami niektórych agresywnych ludzi, postanowiono ucywilizować nazwę w taki sposób aby nie wywoływała konkretnych skojarzeń. Przy okazji wypracowano nazwę którą można będzie w przyszłości stosować przy kolejnych tego typu epidemiach.


Jak wiadomo ludzkość dopiero poznała szóstego przedstawiciela z rodziny Koronawirusów. Jest to szczep wirusa który wywołuje poważne kłopoty w górnych drogach oddechowych. Sam wirus w sobie nie jest aż taki zły, najgroźniejsze są jak zwykle powikłania oraz choroby towarzyszące. Z doniesień z rożnych części świata gdzie prowadzi się walkę z COVID-19, coraz częściej dochodzą nas informacje o fakcie że ludzie umierają na choroby towarzyszące przy skrajnym wycieczeniu organizmu.


Przełom ? Będzie nowy lek ?

Władze Chin a dokładniej samorząd na wschodnim wybrzeżu prowincji Chin w mieście Taizhou donoszą że rozpoczęto u nich prace nad produkcją leku który ma pomagać w wyleczeniu groźnego COVID-19. Lek będzie na bazie innego środka przeciw wirusowego o nazwie Favipiravir znanego również pod nazwą handlową Avigan. Odkrycie to zostało dokonane przez japońskich naukowców. Wspomniana baza na której będzie powstawał nowy lek wcześniej dobrze radził sobie już z wirusami RNA oraz był pomocny w walce z Ebolą. Avigan również dobrze radzi sobie z grypą typu A oraz B. To oznacza że ma dość spore zastosowanie gdyż jego aktywne czynniki radzą sobie z patogenami chorobowymi u człowieka.


Opracowany przez Japońskich naukowców preparat otrzymał oficjalną aprobatę Chińskiego odpowiednika Sanepidu (Państwowy Nadzór nad Artykułami Spożywczymi i Lekarstwami). Do tego wydarzenia doszło 15 lutego 2020 roku. Dziś mamy 17 lutego a Chińskie władze już rozpoczynają budowę linii produkcyjnej.


W przypadku gdy lek okaże się skuteczny na większość mutacji, które udało mu się do tej pory wytworzyć, może pomóc w zastopowaniu epidemii, która powoli zaczyna przypominać pandemię. Koronawirus (2019-nCoV) zwany również COVID-19 zbiera ogromne żniwo śmierci. Jego zjadliwość jest oceniana na wyższą od epidemii SARS z 2002 roku oraz od Eboli. Istnieje również obawa że COVID-19 nabrał już takiej sprawności że jego mutacje mogą być znacznie gorsze od pierwowzoru. Mamy nadzieję że uda się opanować rozprzestrzenianie się wirusa gdyż zagraża on już nie tylko ludziom z Chin ale sprowadził zagrożenie na cały świat. Liczba krajów do któego dotarł oprócz Chin to już 30 państw.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski