Rejestracja
Partner
Responsive image

Kodeks dobrych praktyk programu Wiarygodna Firma PLCertyfikat Wiarygodna Firma PL to wyróżnienie dla przedsiębiorstw które stosują się do kodeksu uczciwego biznesu. Nie podajemy szczegółowego kodeksu przedsiębiorstwa, a jedynie ogólne ramowe wytyczne które można rozszerzyć. Kodeks powinien być stosowany w stosunku do klientów oraz a raczej przede wszystkim w stosunku do pracowników firmy. Pamiętajmy że zadowolony pracownik jest wydajny oraz lojalny w pracy.

Podstawowym celem Programu jest zwiększenie liczby firm działających zgodnie z prawem, z odpowiedzialnością prawną i cywilną oraz ze standardami europejskimi w sposób jasny i zrozumiały dla każdego. Transparentność działań to podstawa w każdym szanującym się przedsiębiorstwie. W wyniku takiej działalności zwiększa się świadomość przedsiębiorców również w tych mniejszych jednostkach, nie tylko dużych, miejskich korporacjach. Certyfikat Wiarygodna Firma PL jest jedynie nagrodą za odpowiednie prowadzenie biznesu, ta nagroda ma wskazać nowym klientom firmy w których mogą się bez problemów zaopatrywać.

Ponieważ uczestniczenie w programie Wiarygodna Firma świadczy o wysokiej jakości działania i rzetelności, kandydatów zobowiązuje się do przestrzegania określonych norm, znanych potocznie jako Kodeks:

Podstawowe ramy kodeksu dobrych praktyk dla firmy


1). Miej cel poza zyskiem
Produkty czy też usługi które oferujesz powinny być najwyższej jakości. Dbaj o szeroką informację o swoim asortymencie, pozwoli to w odpowiednim wyborze wszystkim klientom.

2). Dbaj o swoich pracowników
Pracownicy to Twoja firma, dbaj o nich jak o członków własnej rodziny. Zadowolony pracownik potrafi przynieść dużo więcej korzyści firmie niż tylko wykonywana praca.

3). Zaangażuj się społecznie
Jeśli tylko możesz, korzystaj z możliwości które osiągnąłeś w czasie swojej kariery. Pomóż potrzebującym, zmieniaj otoczenie swojej firmy na lepsze.

4). Myśl o środowisku zanim je zniszczysz
Jeśli tylko masz wpływ na okoliczny krajobraz, zadbaj o niego. Zawsze pilnuj aby segregowano śmieci w Twojej firmie. Wyeliminuj szkodliwe dla środowiska procesy we własnym przedsiębiorstwie.

5). Szanuj siłę konsumentów
Zawsze staraj się przyjść z pomocą klientowi który ma problemy z zakupionym towarem lub usługą. Sprawna obsługa reklamacji bardzo dużo mówi o przedsiębiorstwie.

6). Jesteś ambasadorem Certyfikatu
Jesteś zobowiązany wobec programu Wiarygodna Firma, do reprezentowania naszej polityki wobec pracowników i kontrahentów. Zawsze pamiętaj aby pokazać się z najlepszej strony, swoim zachowaniem reprezentujesz firmę i nasz certyfikat.

7). Bądź transparentny
Twoje działania muszą być przejrzyste i klarowne. Zawsze informuj klienta o cenie brutto wraz z wszystkimi dodatkowymi kosztami. Świadcząc swoje usługi stosuj przejrzysty cennik i jasne reguły. Nie ukrywaj ważnych szczegółów w regulaminach swoich ofert.

Podsumowanie kodeksu dobrych praktyk


Oznacza to, iż oferowane przez profesjonalnych pracowników usługi i produkty wyróżniają się wysoką jakością; podczas podpisywania umowy klient informowany jest o wszelkich konsekwencjach i sytuacjach mogących wyniknąć w czasie jej trwania. Wszelkie rozliczenia między współpracującymi firmami odbywają się w ustalonym terminie i na określonych wcześniej warunkach w umowie. Wszyscy znamy życie i wiemy że są także sytuacje nieprzewidziane, jeśli wpłata nie nastąpi w określonym czasie dłużnik jest informowany o podjętych czynnościach i ich skutkach. Właściwe wywiązywanie się z terminów płatności skutkuje stworzeniem "pozytywnej historii" działającej podobnie jak polecenie, wystawienie referencji. Ewentualne reklamacje rozpatrywane są w ściśle określonym terminie a klient uzyskuje wyczerpującą i zrozumiałą dla niego odpowiedź.
Kodeks Firmowy Kodeks który prezentujemy to jedynie podstawowe wytyczne. Dla założyciela programu Certyfikat Wiarygodna Firma jest bardzo ważne aby wszyscy wyróżnieni zachowali wysoki standard obsługi klienta.

Zapoznaj się z kodeksem i wprowadź we własnym przedsiębiorstwie w stosunku do klientów a w szczególności wobec pracowników.
guzik więcej
Sprawdzaj firmy Transparentność działań to w dzisiejszych czasach pierwsza informacja czy przedsiębiorstwo działa uczciwie w swojej branży. Sprawdź czy firma posiada stronę internetową, czy zawarła na jej kartach wszystkie wymagane informacje o swojej formie prawnej i podstawie do działania.
Jeśli firma nie legitymuje się żadnym certyfikatem, sprawdź czy wśród konkurencji nie znajdziesz firmy która została wyróżniona za swoje działania.
guzik więcej
Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski