Puste
  • Dołącz do Certyfikat dla Wiarygodnych Firm PL
  • Wszystkie zalety Certyfikatu i Programu Wiarygodna Firma
  • Wszystkie zalety Certyfikatu Wiarygodna Firma
  • Dołącz do Katalogu Wiarygodnych Firm
Wiarygodnafirma.pl >> Kategorie >> >> Uwaga na emaile z Windows 10

Uwaga na emaile z Windows 10


2015-08-18

Uwaga na Windows 10

Masz jeszcze starego Windowsa i chcesz dostać darmową aktualizację ? Uważaj na swoje życzenia bo możesz na tym tylko stracić. Obecnie najnowszy Windows 10 jest wykorzystywany do ataków na użytkowników komputerów i próbuje wyłudzić pieniądze z naszych portfeli. Atak jest bardzo przemyślany i niestety w 99 % przypadków skuteczny.


Otrzymaliśmy już kilkadziesiąt informacji od naszych kontrahentów którzy informują o zagrożeniu czyhającym na właścicieli starych Windowsów. Każdy chyba chciałby otrzymać darmową aktualizację swojego Windowsa do najnowszej wersji która jest na rynku od lipca.


Przemyślany atak

Jesteś szczęściarzem. Otwierasz dziś skrzynkę e-mail i czytasz pierwsze wiadomości. Twoją uwagę przykuwa jedna z wielu wiadomości. Tytuł to „Windows 10 free update”, wiadomość pochodzi z adresu update@microsoft.com. Zawartość wiadomości to czysty tekst na niebieskim tle a w formie załącznika paczuszka , standardowy ZIP. Po ściągnięciu i uruchomieniu instalatora aplikujemy swojemu komputerowi wirusa a raczej trojana „ransomware „ o nazwie CTB Locker. Jest to reinkarnacja znanego na całym świecie Cryptolockera. Program po wejściu na komputer ofiary szyfruje wszystkie dane i wyświetla ostrzeżenie na głównym ekranie. Konieczne jest wpłacenie aż 600 dolarów na konto przestępców, mamy na to tylko 96 godzin. Po tym czasie nasze dane bezpowrotnie zostaną utracone.


Wiele osób chcąc otrzymać za darmo tak jak inni aktualizację swojego Windowsa do najnowszej wersji, są narażeni na utratę wszystkich danych. Uruchomienie programu znajdującego się w mailu spowoduje zaszyfrowanie wszystkich plików na komputerze i nie będą one nadawać się do użytku. Na komputerze zapisywany jest również indywidualny klucz deszyfrujący. W celu jego uruchomienia musimy wpłacić w pierwszej kolejności równowartość 600 dolarów na konto osób które nas zaatakowały. Jednocześnie uruchamiany jest zegar licznika który odlicza od 96 godzin aż do zera. Gdy licznik wybije 0:00 to jest to równoznaczne z utratą wszystkich danych i całkowitą reinstalacją komputera przez specjalistę.

Szukaj


Baner informacyjny z listą obsługiwanych banków Polskich
Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski
FaceBook Page
Google+