Puste
  • Dołącz do Certyfikat dla Wiarygodnych Firm PL
  • Wszystkie zalety Certyfikatu i Programu Wiarygodna Firma
  • Wszystkie zalety Certyfikatu Wiarygodna Firma
  • Dołącz do Katalogu Wiarygodnych Firm
Wiarygodnafirma.pl >> Kategorie >> >> Niemcy zamknęli granice

Niemcy zamknęli granice


2015-09-14

Niemcy 13.09.2015

Administracja tego państwa wprowadziła ponownie kontrole graniczne. Wprowadzone zmiany zostały spowodowane napływającą falą migrantów którzy docierają przez Austrię, Czechy i Słowację do Niemiec. Anglia i Niemcy nie są wstanie przyjąć wszystkich migrantów uciekających z zagrożonych kalifatem terenów. Dlatego wprowadzenie kontroli granicznej ma spowodować że do kraju dostaną się tylko legalnie przybywający migranci. Wiele osób które idą w marszu migrantów przez Europę nie posiada żadnych dokumentów. Idą do ziemi obiecanej w Europie po lepsze życie. Wielu z nich również jest przestępcami którzy chcą uciec od dawnego życia i osiedlić się w bogatych krajach. Jadnak dla wszystkich miejsca nie starczy. Niemcy postanowiły postawić barierę która zatrzyma nielegalnych migrantów którzy są zagrożeniem gdyż wśród nich mogą ukrywać się bojówkarze Państwa Islamskiego.


Ograniczenia w swobodnym przepływie obywateli

Od niedzieli każdy kto podróżuje między różnymi krajami Europy powinien posiadać przy sobie dokumenty potwierdzające jego tożsamość. Ułatwi to kontrolę służbom granicznym które będą kontrolować wszystkich bez wyjątków. Dlatego apeluje się do mieszkańców Europy którzy często podróżują o posiadanie przy sobie dokumentów oraz współpracę z funkcjonariuszami dokonującymi kontroli granicznej. Z racji na dość duży obszar działań należy spodziewać się również kontroli w głębi kraju. Dzięki temu służby graniczne będą chciały odłowić osoby które już wcześniej dotarły do Niemiec.


Reakcja innych państw ?

Prawdopodobnie wszystkie kraje wprowadzą tymczasowe kontrole graniczne wewnątrz wspólnoty. Obecnie migranci bezproblemowo przekraczają granice Europy i podróżują w głąb terytorium kierując się do Niemiec i Anglii. Jednak po wprowadzeniu kontroli granicznych w Niemczech, migranci będą musieli zmienić plany i rozleją się na pozostałe kraje. Dlatego bardzo prawdopodobne jest że wszystkie państwa zjednoczonej Europy wprowadzą tymczasowe kontrole graniczne które będą trwać do końca kryzysu migracyjnego. Jednak kryzys ten nie zakończy się zanim nie uszczelnimy zewnętrznych granic Europy lub gdy ONZ nie postanowi zaprowadzić porządku na terytorium nowego Państwa Islamskiego.


Tymczasowe kontrole graniczne

Niemcy skorzystali z wynikającego z prawa unijnego Kodeksu Granicznego Schengen, ustanawiającego kodeks wspólnoty zasad które regulują przepływ osób przez granice wewnątrz wspólnotowe. Zgodnie z zapisanymi zasadami, przywrócenie czasowej kontroli granicznej może zostać wprowadzone w szczególnych sytuacjach, związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa publicznego, na przykład przy okazji organizacji międzynarodowych imprez masowych. Polska i Niemcy wprowadzali takie tymczasowe kontrole graniczne podczas organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej oraz organizacji zjazdów przywódców Europejskich na szczytach takich jak G7 czy Pakt Klimatyczny.

Szukaj


Baner informacyjny z listą obsługiwanych banków Polskich
Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski
FaceBook Page
Google+