Rejestracja
Partner
Responsive image

Zagrożenie terrorystyczne


2016-07-02

Sezon urlopowy a terroryzm

Tak zwane Państwo Islamskie i bojownicy którzy twierdzą że przynależą do grup zbrojnych ISIS, skutecznie odstraszają turystów w wielu krajach które do tej pory żyły z przyjezdnych. Obecnie większość wybrzeży po stronie Afryki jest uznawana za niebezpieczne. Dawniejsze kurorty które w okresie wakacyjnym miały obłożenie na 100% miejsc dziś świecą pustkami. Mimo że touroperatorzy zarzekają się że ich miejsca docelowe są bezpieczne a wycieczki są ochraniane to i tak bardzo mało ludzi decyduje się na tak niebezpieczny wyjazd.


Wyjątkiem od reguły są osoby które pragną mocnych wrażeń lub korzystają z niższych niż zazwyczaj cen. Popłoch wśród klientów wywołał niechęć do zakupu kierunków Egipskich a to wymusiło obniżenie ceny dla przyciągnięcia ostatnich klientów.


Terroryzm straszy i dotkliwie doskwiera

Terror wywołany przez bojowników Państwa Islamskiego spowodował ogromne straty finansowe w krajach które do tej pory korzystały z turystycznych luksusowych hoteli które przynosiły wiele milionów dolarów rocznie dochodu do budżetu państw śródziemnomorskich. Jednak swobodnie poruszający się zamachowcy z bronią automatyczną mogą niepostrzeżenie wedrzeć się na teren kurortu od strony plaży i urządzić krwawą łaźnie dla urlopowiczów. Taki scenariusz powtórzył się w kilku miejscach w Egipcie oraz innych krajach wybrzeża śródziemnomorskiego w poprzednich latach. Głównymi poszkodowanymi byli urlopowicze z krajów Europejskich którzy zawsze zostawiali w hotelach i sklepach duże pieniądze. Teraz przez terrorystów cierpią całe kraje. Nie tylko z powodu krwawych ataków i ciągłego zagrożenia kolejnymi atakami ale też poprzez wystraszenie turystów co szkodzi już całemu krajowi.


Korzystają rodzime kurorty wypoczynkowe

W tym roku czyli 2016, Polskie kurorty wypoczynkowe mają obłożenie na poziomie 94 %. Gościmy turystów z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szkocji, Niemiec, Francji, Holandii, Belgii a nawet z USA. Chodząc po Sopockim molo można usłyszeć nawet język Włoski. Dzięki terroryzmowi nasze krajowe miejsca wypoczynkowe odzyskały dawną świetność. Właściciele pokojów pod wynajem oraz restauratorzy w tym roku mogą odpocząć od pytań, za co spłacą kolejne raty kredytów. Dobra koniunktura uzupełniona poprzez zmienną pogodę z przewagą słońca pozwala zebrać znacznie lepsze utargi niż w poprzednich latach. Do tej pory tendencja była nastawiona na wyjazdy zagraniczne. Tylko mniej zamożni wybierali lokalne miejsca wypoczynkowe. Teraz ze wzgledów bezpieczeństwa Polacy ale też Europejczycy wolą wybrać Polskie kurorty w których czują się znacznie bezpieczniej niż w chronionych budynkach w arabskich krajach.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski