Rejestracja
Partner
Responsive image

Arriena Hussarya GT4


2015-11-29

Arrinera S.A.

Prace nad Polskim super samochodem trwają już od 9 czerwca 2008 roku, jak wszyscy widzą budowa takiego samochodu to lata pracy, testów i zmian, wszystko po to aby samochód nie tylko doskonale się prezentował ale również był doskonały w prowadzeniu i co najważniejsze bezpieczny dla kierowcy, pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.


Już od pierwszego września 2008 roku, powstało na bazie pomysłu biuro projektu w którym powstawał nowy samochód. Biuro skupiało pasjonatów motoryzacji, to ta grupa ludzi rozpoczęła prawdziwą pracę nad nowym Polskim samochodem. Firma Arrinera S.A., 1 lutego 2010 roku, oficjalnie zakończyła projekt od strony wizualnej i mogła przejść do wytwarzania formy do wytworzenia pierwszego prototypu. Część prac nad wykonaniem formy odbywało się przy pomocy urządzeń i obrabiarek CNC. ! Marca również 20110 roku gotowe było już wnętrze, dokładniej projekt oraz ręczne wykonanie. Dokładnie 4 maja 2011 roku powstaje nazwa samochodu Arrinera. Jest to połączenie dwóch słów obcojęzycznych a dokładnie arintzea and vero. W języku Baskijskim arintzea oznacza opływowy a z w języku Włoskim oznacza prawdziwy. Tuż po tym wydarzeniu następuje prezentacja pierwszego prototypu, samochód nazywa się Arrinera Concept 2011 i jest prezentowany 24 czerwca 2011 roku. Pierwsza prezentacja odbyła się w Warszawie na targach samochodowych.


Do 11 listopada 2011 roku, trwa produkcja filmu reklamowego. Przez dwa tygodnie samochód o własnych siłach przemieszcza się po ulicach Warszawy oraz gości na lotnisku w Ułężu. Od tej pory firma przystępuje do budowy nowej konstrukcji a mianowicie super samochodu Arrinera Hussarya. Nazwa nawiązuje do legendarnej ciężkiej jazdy Polskich zbrojnych która pozostawała niezwyciężona przez ponad 200 lat i potrafiła sobie poradzić nawet z Ukraińcami i Rosjanami. Jazda Polska Husaria cechowała się szybkością natarcia, wyjątkowym stylem oraz ogromną zwrotnością. Takie też cechy konstruktorzy chcieli nadać swojemu nowemu samochodowi. Konstruktorzy już 1 sierpnia 2012 roku zaprezentowali nadwozie owej Ariinery Hussaryi. Oznacza to że pracownicy są już blisko skończenia nowej wersji auta. 30 września 2013 roku dokonano testów w Warszawie oraz w Motoparku Ułęż, kierowca testowy jeździł kompletnym samochodem pozbawionym jedynie nadwozia. Firma Arrinera 26 października 2014 roku przeprowadziła kolejne testy tym razem już kompletnego samochodu wraz z nadwoziem. Testy miały sprawdzić zachowanie samochodu w jeździe, chodziło o aerodynamikę oraz układ jezdny. Testy odbyły się na zamkniętym lotnisku w Białej Podlaskiej. Teraz pozostało nam czekać na kolejne obwieszczenia o nowym Polskim samochodzie rodem z GT.


To Polska firma

Arrinera S.A. To Polska firma z Polskim kapitałem. Cala koncepcja składa się na patriotyzm do naszego kraju. Firma pozyskuje głównie Polski kapitał, zatrudnia Polskich inżynierów oraz chce aby samochód był Polską wizytówką super samochodu. Nasz kraj oraz konstruktorzy nie odstają od innych firm które działają w tym samym obszarze. Przy pomocy Politechniki Warszawskiej i naukowców am pracujących opracowano elementy aerodynamiczne samochodu. Wersja GT4 ma być bazą do testów nowych rozwiązań. Tym samym Arrinera S.A. Staje się kolejnym koncernem motoryzacyjnym który będzie konkurował z globalnymi markami.


Cena nowego auta ?

Mimo że prace nad samochodem trwają od 2008 roku to cena nowego auta niestety nie jest jeszcze znana. Możemy się spodziewać że ten diament w koronie Polskiej motoryzacji będzie konkurował z największymi i najszybszymi samochodami markami naszej planety. Należy się tylko cieszyć z powodu że nasz rodzimy rynek motoryzacji nie zniknął w grupie kapitałowej innego koncernu. Polska tworzy własne rozwiązania i aspiruje do lidera rynku.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski