Rejestracja
Partner
Responsive image

Szczyt klimatyczny w Paryżu


2015-12-01

Paryski szczyt klimatyczny 2015 rok

To pierwszy szczyt który zgromadził przedstawicieli 180 państw świata. Klimat to problem globalny a więc dotyczy wszystkich. Owszem, przedsiębiorstwa które emitują duże ilości pyłów i zanieczyszczeń do atmosfery zazwyczaj trują jedynie swoją bliską okolicę. Jednak to nie do końca tak jest. Część pyłów oraz gazów cieplarnianych nie opada w bliskiej okolicy miejsca wytworzenia zanieczyszczeń, a wręcz przeciwnie ich cząstki są tak małe i lekkie że są unoszone jako zawiesina w delikatnym tlenie którym oddychamy. Dlatego należy rozmawiać o ograniczeniach emisji szkodliwych pyłów oraz gazów cieplarnianych do atmosfery.


Zwołany szczyt który rozpoczął się 30 listopada 2015 roku ma na celu uświadomienie wszystkim krajom świata skali zagrożenia z jaką przyjdzie nam się zmierzyć. Stopień zapylenia powietrza jest tak duży że w samej Polsce rok rocznie z powodu brudnego powietrza na różnego rodzaju choroby zapada ponad 50 000 ludzi. Z czego około 40 000 po dłuższej hospitalizacji po prostu umiera. Przyczyną śmierci zazwyczaj są powikłania po rozpoczętych chorobach układu oddechowego wraz z układem krwionośnym. Wszelkie zanieczyszczenia które wdychamy podczas rutynowego oddychania wpływają na nasze zdrowie.


Pakt klimatyczny UE i reszty świata

Unia Europejska już od kilku lat walczy z globalnym ociepleniem i emisją szkodliwych substancji do atmosfery. Unijni obserwatorzy oraz politycy zauważyli zmiany które dokonują się pod wpływem niszczenia środowiska które nas otacza. Dlatego wdrożyli ambitny plan ograniczenia smogu oraz emisji szkodliwych substancji do otaczającej nas wszystkich atmosfery. Problemem jest to że sama Europa cudu nie uczyni. Mimo że 28 krajów zgodziło się na systematyczną obniżkę emisji zanieczyszczeń i starannie wypełniają zobowiązanie to reszta świata dymi ile się da. Na ten przykład możemy przytoczyć Indie które w 2015 roku otwierają średnio co miesiąc nową kopalnię odkrywkową węgla. Kopalina ta ma służyć do zasilania nowych elektrowni które muszą być budowane gdyż kraj ten przeżywa wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną którą ma zapewnić węgiel.


Przyszłość ziemi

Przyszłość naszej planety oraz wszystkich ludzi ją zamieszkujących spoczywa w rękach teraz obecnie żyjących. Zmiany które dokonały się w ostatnich 20 latach egzystencji ludzkiej są tak poważne ze nie można przejść obok nich bez mrugnięcia okiem. Największe lodowce naszej planety rok rocznie kurczą się tak bardzo że za niedługo będą jedynie wspomnieniem. Zamiast zwiedzać lodowiec w Alpach to będziemy jedynie oglądać zdjęcia które dokumentują jego znikanie. Problemem też jest podnoszący się poziom wody w morzach i oceanach. Topniejący lodowiec uwalnia do ekosystemu duże ilości wody. Te płyny spływają do rzek a następnie do mórz i oceanów. To zjawisko stale podnosi poziom mórz i oceanów na naszej planecie. Za niedługo będziemy mieli pierwsze problemy z znikającymi wyspami a następnie zabudowanymi nadbrzeżami.


Jeździsz rowerem po mieście dla zdrowia ?

To najgorsze co możesz zrobić dla swojego zdrowia. Zażywając zdrowego ruchu w mieście narażasz się jedynie na większe komplikacje zdrowotne. W Polskich miastach stężenie szkodliwych pyłów jest na poziomie znacznie przekroczonych norm. Uprawiając sport w takich zanieczyszczonych aglomeracjach wzmacniasz efekt zatrucia własnego organizmu. Podczas wysiłku nasz organizm przerabia znacznie większe ilości powietrza niż podczas standardowego ruchu. Przez to pobór zanieczyszczeń które są zmieszane z powietrzem jest znacznie większy. Wysiłek powoduje że człowiek częściej i głębiej oddycha. Przy każdym wdechu wypełniamy płuca kolejną dawką zanieczyszczonego powietrza. Oznacza to znacznie większe stężenie szkodliwych pyłów w płucach niż u ludzi którzy nie podejmują takiego wysiłku.


Zdrowego ruchu możemy zażywać jedynie na terenach poza miejskich. Tam stężenie szkodliwych pyłów i zanieczyszczeń również występuje ale znacznie na niższym poziomie. Jeśli naprawdę chcesz oddychać swobodnie i przy tym nie narażać się na zatrucie organizmu to należy uprawiać sport w zalesionych terenach. Wszelka roślinność naturalna szczególnie wysokie drzewa ograniczają zanieczyszczenie powietrza. Pracują one na pozytywny efekt naszej planety i pobierają z powietrza zanieczyszczenia oraz gzy cieplarniane zmieniając je podczas procesu fotosyntezy na zdrowy i przydatny tlen który następnie jest uwalniany z powrotem do otaczającego nasz powietrza.


Szanuj swoje otoczenie

Jeśli widzisz że sąsiad pali liście lub śmieci w przydomowym ogródku lub z komina unosi się dziwnej barwy smog, niezwłocznie zawiadom władze. Zanieczyszczanie powietrza spalaniem śmieci jest poważnym zagrożeniem. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że sami siebie trują. Osoby palące papierosy nie dość że zanieczyszczają powietrze to dodatkowo trują swoich najbliższych myśląc tylko o swoich egoistycznych potrzebach zaspokojenia samego siebie. Zapominają przy tym o zdrowiu swoich bliskich i dzieci. Świat który dziś zniszczymy będzie musiał nosić nasze dzieci, wnuki i prawnuki. Dlatego naszym obowiązkiem jest dbanie o cały ekosystem naszej pięknej planety.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski