Partner
Responsive image

Kryzys migracyjny Europy


2016-01-28

Imigranci z terenów ogarniętych wojną

Bojówkarze państwa Islamskiego mordują wszystkie osoby które wyznają inną wiarę niż radykalny Islam i tak zwany Szariat. Praktycznie każdy jest narażony każdy kto nie współpracuje z Islamistami. Dlatego miliony osób opuszczają tereny dotknięte konfliktem i przemieszczają się do sąsiednich krajów. Europa nie jest jedynym terytorium które zmaga się z falą imigrantów z terenów ogarniętych wojną. Znacznie większe obciążenie tą sytuacją przeżywają kraje ościenne które sąsiadują z Syrią i Irakiem. Jednak do krajów ościennych również dotarli terroryści z państwa Islamskiego. Zamachy bombowe oraz szykowanie kolejnych akcji dywersyjnych w miastach przy ruchliwych targowiskach mają na celu zastraszenie ludności i zmuszenie ich do ucieczki. Tak też się dzieje, osoby które uratowały część swojego majątku podczas ucieczki decydują się na wędrówkę do Europu gdzie oczekują azylu i spokoju z dala od terroru bojówkarzy państwa Islamskiego.


Napływ imigrantów zbyt duży

Europa nie radzi sobie z falą imigrantów liczoną w milionach. Już samo przejęcie i wylegitymowanie przybyszy nastręcza wielu problemów. Nie wiadomo dlaczego większa cześć osób przybywających do Europy nie posiada dokumentów stwierdzających ich tożsamość. Jedynie umieją powiedzieć z jakiego kraju pochodzą. Decyzją rządów Europy oraz poszczególnych państw utworzono obozy dla uchodźców w krajach w których uchodźcy przekraczają granice Unii Europejskiej. Jednak imigranci szczególnie grupy agresywnych młodych Islamistów masowo uciekają z takich tymczasowych osiedli. Mają oni na celu dotarcie do Anglii, Niemiec lub Francji gdzie spodziewają się otrzymać schronienie oraz pomoc socjalną od wspomnianych państw.


Jednak nielegalne fale imigrantów które masowo przekraczają kolejne granice wraz z uciekinierami z obozów dla uchodźców tworzą spore grupy osób które na własną rękę docierają do bogatych krajów Europy. Nie chcą oni czekać na przydział wolą sami decydować do jakiego kraju trafią. Niemcy, Austria oraz Węgry bronią się wprowadzając tymczasowe kontrole graniczne w miejscu tych które zostały zdjęte podczas otwierania strefy Schengen. Wspomniane kraje również postulują w sprawie tymczasowej zmiany zasad działania strefy Schengen i chcą stworzyć dwie strefy dzięki czemu Francja, Anglia i Niemcy byli by chronieni przed dalszym zalewaniem tych krajów przez imigrantów.


Propozycje wprowadzenia dwóch stref Schengen nie są popularne pośród Euro Deputowanych. Głosy płynące z Brukseli mówią ze to byłby koniec obecnej Unii i początek powolnego dzielenia się i rozpadu.


Angela Merkel zmieniła strategię polityki zagranicznej. Już nie zaprasza wszystkich muzułmanów do Niemiec. Zaoferowała wręcz coś przeciwnego. Przedstawiła propozycję przekazania sumy trzech miliardów Euro na rzecz Turcji która miałaby zbudować i utrzymywać z kolejnych subwencji obozy dla uchodźców. Dodatkowo wszyscy nowi imigranci wychodzący na brzeg w Grecji lub Włoszech byli by automatycznie przewożeni do Turcji do obozów dla uchodźców wojennych. To teraz oficjalne stanowisko Niemiec w sprawie imigrantów. Ne państwa również odczuwają problemy z nadmierną ilością imigrantów. Uchodźcy są potrzebni starzejącej się Europie ale nie w takiej ilości i takim tempie ich przybywania. Kraje Europy nie są aż tak bogate aby rozwiązać problemy tylu milionów ludzi.


Powstaje projekt zamkniętych granic Unii Europejskiej.

Do tej pory polityka Europy była prosta i transparentna. Miejsce gdzie nie ma murów i granic. Jednak taka polityka doprowadziła do tego że każdy może przekraczać sobie granice Europy i wejść na jej terytorium. Dlatego Europarlamentarzyści zastanawiają się nad powołaniem Europejskiej służby granicznej oraz budowy podstawowych struktur granicznych na obrzeżach Europy. Polska w tym zakresie ma o tyle dobrze że nie zlikwidowała całkowicie służby granicznej. Ale takie kraje jak Niemcy muszą powołać nowe struktury które wyszkolą i zmobilizują nowe służby mundurowe.


Agresywność niektórych imigrantów

Niektórzy imigranci niestety nie umieją poszanować obyczajów krajów do których trafili. Podczas sylwestra 2015-2016 zgłoszono ponad 600 napaści przez osoby o wyglądzie muzułmańskim na rodowitych mieszkańców Unii. W pierwszej chwili władze Niemiec próbowały opanować złe wiadomości jednak do głosu doszła ilość zgłoszeń i bierność funkcjonariuszy zmuszanych do nadmiernej tolerancji na zachowania imigrantów kosztem własnych obywateli. To po tych wydarzeniach zwiększyła się grupa polityków Europejskich którzy zaczęli baczniej przyglądać się zbytniej poprawności politycznej.


Problem leży w osobach które przybyły wraz z imigrantami. Podejrzewa się że wśród imigrantów ukrywają się terroryści i osoby które chcą przemycać swoje radykalne wartości religijne na Europejskie podwórko. Uchodźczy chętnie się integrują z międzynarodową Europejską społecznością. To radykalni Islamiści odpowiadają za ataki na Europejczyków. Są przyczyną rosnącej nienawiści i wrogości Europy przeciw radykalnemu Islamowi. Ich wartości są odrzucane przez tolerancyjnych Europejczyków. Tolerancja musi się zatrzymać tam gdzie spotyka na swojej drodze grupę osób chcących szerzyć tylko swoje wartości bez oglądania się na rdzennych mieszkańców.


Szwajcaria i Dania odbierają uchodźcom wartościowe rzeczy

Niektóre kraje Europy chcą przyjąć politykę jaką stosuje Szwajcaria w odniesieniu do imigrantów. Dania już przegłosowała identyczne przepisy jakie stosuje Szwajcaria. Chodzi tutaj o prawo odbierania imigrantom wszystkich wartościowych rzeczy poza obrączkami i pozostawiania tylko 1000 funtów Szwajcarskich. Jest to strategia odstraszania chętnych do przyjazdu imigrantów. I faktycznie działa, gdyż do Szwajcarii kieruje się naprawdę mało osób. Dania chce osiągnąć taki sam skutek. Przepadek majątku jest usankcjonowany koniecznością utrzymywania uchodźców, wymagają przecież żywności, dachu nad głową, stałej opieki medycznej oraz szkolenia z języków. Uchodźca może odzyskać dobytek w przypadku gdy zachce wyjechać z kraju przebywania. Jednak po wyżej dziesięciu lat utrzymywania przez państwo cały dobytek przepada i zostaje zlicytowany w celu odzyskania kosztów utrzymania uchodźcy.


Metoda wydaje się skuteczna i oparta na logice jednak wzbudza kontrowersje. Jako mieszkańcy Unii Europejskiej szanujemy ponad wszystko prawo własności. Jednak Ci ludzie nie ze swojej winy musieli opuścić swoje domy i przybyć do Europy w poszukiwaniu miejsca schronienia.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski