Rejestracja
Partner
Responsive image

Nie wykorzystana szansa


2016-07-20

Utracona szansa gospodarcza

PiS po raz kolejny zagrał ciemną kartą. Rząd Beaty Szydło czekał na FinchRating z nadzieją że prognozy oraz ocena gospodarcza kraju utrzyma przynajmniej poprzedni poziom co spowoduje brak dalszego wycofywania kapitału z Polskiej gospodarki. Dwa dni po opublikowaniu ratingu, rząd postanowił natychmiast zaatakować złymi informacjami dla budżetu państwa Polskiego. Do wiadomości publicznej została podana informacja o planowanych podwyżkach dla rządzących.


Brak usprawiedliwienia dla podwyżek rządu

Mimo fiaska nowych podatków które zostały ostatnio nałożone na przedsiębiorstwa oraz obywateli do kasy państwa spływa mniej pieniędzy z ustawowych danin. Mimo to PiS które wulgarnymi hasłami takimi jak „Precz od koryta” zmobilizował obywateli aby odsunąć polityków PO wsławionych dzięki aferom taśmowym, teraz sam ciągnie z budżetu państwa pełnymi garściami. Już tylko twardy elektorat broni decyzji politycznych obecnej partii rządzącej PiS. Ludzie którzy głosowali za Prawem i Sprawiedliwością tylko po to by odsunąć od władzy PO, już nie zagłosują na tą partię. Wszyscy widzimy że politycy PO oraz PiS to ludzie po jednych pieniądzach. Obie partie nadużywały władzy w celu zaspokajania swoich potrzeb czyli do gromadzenia pieniędzy.


Rating Finch

Decyzja agencji ratingowej FinchRating spowodowała ponowny napływ pieniędzy na Polską Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Przez dwa dni można było zauważyć wyraźny ruch wzrostowy na wszystkich spółkach notowanych na GPW.


To niewykorzystana szansa lub celowe działanie na szkodę Polskich spółek kapitałowych. Można wręcz zacząć sądzić że obecne działania polityków PiS, mają na celu maksymalne obniżenie wartości Polskich spółek.


Zachodzi podejrzenie że wraz z wzrostem pensji polityków partii rządzącej ma na celu pozwolić im wykupić tanie akcje większości spółek notowanych na GPW. Taki manewr sprawi że politycy PiS staną się naprawdę bogaci. Gdy politycy będą już posiadać wystarczający kapitał zgromadzony w akcjach poszczególnych spółek, rząd może przestać bombardować opinię publiczną negatywnymi pomysłami co spowoduje że kapitał zagraniczny ponownie zacznie kupować przecenione aktywa na GPW. A to przełoży się na bezpośredni wzrost wartości poszczególnych akcji.


Obecne działania rządu PiS

Niestety negatywnie oceniamy obecne działania partii rządzącej PiS. Decyzje które podejmuje rząd Beaty Szydło sprawiły odpływ kapitału zagranicznego, niższe oceny ratingowe oraz utratę wartości spółek w których Skarb Państwa posiada udziały. Gorsza koniunktura przekłada się również na niższe wpływy z dywidendy.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski