Rejestracja
Partner
Responsive image

Afera KNF bez komisji


2018-11-20

PiS przeciwny komisji śledczej

Platforma Obywatelska poinformowała że dziś 20.11.2018 złoży wniosek o powołanie komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić aferę związaną z Komisją Nadzoru Finansowego i byłym już jej prezesie Markiem Chrzanowskim. Niestety rzecznik partii Prawo i Sprawiedliwość poinformował media że partia ta nie poprze wniosku o powołanie komisji śledczej. Według działaczy PiS państwo i służby odpowiednio zareagowały na incydent i natychmiast zostały podjęte działania które miały na celu zabezpieczenie dokumentów w sprawie. Jednak osoby które śledzą wydarzenia i oglądają inne programy telewizyjne niż TVP1 i TVP Info, dobrze wiedzą że Marek Chrzanowski zdążył wrócić z Singapuru a w tym czasie agencji CBA nawet nie dotarli do centrali KNF oddalonej od ich siedziby o niecałe trzy kilometry. W sprawie nie został zatrzymany również Marek Chrzanowski mimo że na nagraniach dostarczonych przez Leszka Czarneckiego, wyraźnie słychać jak składa korupcyjną ofertę biznesmenowi.


19.11.2018 poniedziałek

Zgodnie z zapowiedzią mecenasa Romana Giertycha, w dniu wczorajszym zostały złożone kolejne nagrania z następnego spotkania z urzędnikami Komisji Nadzoru Finansowego. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez mecenasa Giertycha za pomocą konta na FaceBook, na nagraniach słychać i widać jak urzędnicy w jasny sposób informują że Getin Noble Bank będzie miał kłopoty. Takie zachowanie organu regulującego rynek finansowy, spowodowało błędne postrzeganie instytucji finansowej która należy do Leszka Czarneckiego. Przez negatywne informacje w sztuczny sposób zaniżono wartość banku co sprawiło że wiele tysięcy inwestorów straciło 4/5 swojego majątku który zainwestowano w Getin Noble Bank. Jako że to nie była naturalna obniżka wartości wyceny aktywów należy natychmiast cofnąć niekorzystne decyzje o zwiększeniu kapitału własnego. A najlepiej aby KNF odzyskał swoją twarz, należy cofnąć wszystkie decyzje jakie podejmował do tej pory Marek Chrzanowski gdyż zachodzi podejrzenie że zuchwale wykorzystywał swoją pozycję prezesa KNF do zastraszania prywatnych właścicieli banków. Przypominamy tylko że osoba polecana przez Marka Chrzanowskiego znalazła zatrudnienie z podobnego polecenia w Plus Banku u Zygmunta Solorza-Żaka. Co tylko jednoznacznie potwierdza że taki proceder miał miejsce tylko Leszek Czarnecki postanowił przerwać te swawole i ujawnić działania Marka Chrzanowskiego.


PiS nie wyjaśni afery z KNF

Prawo i Sprawiedliwość nie wyjaśni afery z Komisją Nadzoru Finansowego. Marek Chrzanowski został powołany na stanowisko prezesa KNF przez Barbarę Szydło, a jak wiadomo ta pani samodzielnie nie podejmowała żadnej decyzji, no chyba że chodziło o nagrody dla swoich współpracowników. Dodatkowo przedstawiciel prezydenta Andrzeja Dudy w KNF był bardzo zainteresowany przejęciem Getin Noble Bank. A wychodzące na światło dzienne wątki związane z SKOK-ami sugerują ze więcej osób związanych z PiS miało w tej sprawie swoje pięć minut. Dlatego tylko komisja śledcza złożona głównie z opozycji może rozwiązać tą sprawę na forum publicznym.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski