Partner
Responsive image

Koronawirus odciśnie piętno na gospodarce świata


2020-02-06

Reakcja na informacje o nowym zagrożeniu

To co się ponownie wydarzyło w Chinach (nawiązanie do epidemii SARS z 2002 roku), powoduje że wycena aktywów na giełdach światowych traci na wartości. Jest to spowodowane niewiadomą dotyczącą największej fabryki naszej planety. Większość ludzi wie że spora część dóbr importowanych do Polski to produkty oraz podzespoły produkowane w Chinach. A co to oznacza dla większości ludzi ? Zbliżający się chaos. Oczywiście czarny scenariusz nie musi się wypełnić gdyż jak widać po giełdach papierów wartościowych, inwestorzy są spragnieni kolejnych rekordów na tablicach wycen udziałów w spółkach kapitałowych. Siła optymizmu u inwestorów jest duża i widać ją podczas ogłaszanych tak zwanych przełomów w walce z Koronawirusem 2019-nCoV. Każda pozytywna informacja z frontu walki z wirusem powoduje nagłe odbicie w kursach notowanych spółek na giełdach światowych.


Takie zachowanie inwestorów może informować o niedowierzaniu w duży zasięg epidemii. Mimo że teraz przybywa po 3000 zachorowań w ciągu doby to i tak nastroje inwestorów sugerują że pandemii nie będzie a Koronawirus zatrzyma się w granicach państwa Chińskiego.


Informacje o stanie obecnym 6 lutego 2020 roku

Zauważyliśmy że większość dzienników nie informuje na bieżąco o stanie epidemii nowego zagrożenia wykrytego w mieście Wuhan. Dlatego będziemy trzy razy w tygodniu podawać informacje udostępniane przez Instytut Johns Hopkins oraz załączać specjalną mapę informującą w graficzny sposób o przebiegu epidemii. Obecnie przyrost zachorowań jest geometryczny a to oznacza że z każdym dniem przybywa zachorowań.


Twarde dane:

Na dzień 6 lutego 2020 roku, dane z 13:30 Polskiego czasu. Ogólna liczba zachorowań to 28 344 osoby w tym 28 085 to zachorowania w Chinach. Pozostałych 227 przypadków jest rozsianych po całym naszym globie. Obecnie Koronawirus 2019-nCoV zabił już 565 osób w tym 549 osób zmarło w prowincji Hubei której miasto Wuhan jest stolicą. Z pozytywnych informacji można podać 1357 osób zakwalifikowanych jako wyleczone. W tym 712 osób z prowincji Hubei.


Obecnie największe skupiska zachorowań na świecie poza Chinami to Japonia 45 osób, Singapur 28, Tajlandia 25 osób.


Wyleczono mimo że nie ma jeszcze leku ?

Wiele osób poddaje w wątpliwość możliwość wyleczenia już tak dużej ilości osób w tak krótkim czasie od wykrycia nowego wirusa. Chodzi o to że dopiero udało się wyizolować 11 mutacji Koronawirusa 2019-nCoV. Lekarze postanowili pomagać zarażonym specjalną mieszanką leków które podaje się pacjentom chorującym na wirus HIV. Skład tej mieszanki to leki oraz potrzebne witaminy do wzmocnienia organizmu. Sugeruje się że to leki na bazie sterydów. Jednak jak widać z prowadzonych statystyk, ilość wyleczeń za kilka dni przekroczy trzykrotnie liczbę zmarłych. A to dobra oznaka dla światowej gospodarki która może dostać zadyszki w przypadku dalszego rozprzestrzeniania się choroby.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski