Partner
Responsive image

Nagły wzrost zachorowań na nCoV


2020-02-13

12-13 lutego, wzrost zachorowań na Koronawirus 2019-nCoV

Koronawirus 2019-nCoV zatakował Chiny na początku grudnia 2019 roku. Stąd też w nazwie ta data która ma pomóc zapamiętać rok w którym doszło do pierwszych zachorowań. Nadal nie wiadomo w jaki sposób doszło do pierwszej infekcji wśród ludzi. Jako grunt 0, wskazuje się targ ryb i innych zwierzą w mieście Wuhan w prowincji Hubei. Chiny czekały do 20 stycznia z informacją o zagrożeniu jakie zostało na ich terenie odkryte. W tym czasie pierwsi zarażeni uważali że zaatakował ich wyjątkowo złośliwy wirus grypy, co można tłumaczyć okresem zimowym w którym to ten wirus najczęściej atakuje. Jednak wzrost ilości osób które zmarły po infekcji zmusił do zmiany podejścia przy tym problemie.


Chiny potrzebowały ponad półtora miesiąca aby zdiagnozować oraz poinformować świat o zagrożeniu które odkryto. Niestety w tym czasie zarażeni obywatele tego kraju, przemieszczali się wewnątrz granic swojego państwa oraz zarażali kolejne osoby. Niestety Chińczycy mają bardzo dobrze skomunikowany kraj. Posiadają szybkie koleje oraz rozbudowaną bazę lotnisk które ułatwiają podróżowanie po tym ogromnym kraju. Przypomnijmy że pod względem wielkości powierzchni kraju, Chiny ustępują jedynie Rosji. Komunikacja lotnicza wewnątrz krajowa na lotniskach krzyżuje się z pasażerami lotów międzynarodowych. W ten sposób doszło do zainfekowania osób z ponad 30 krajów naszej planety. Wirus dostał w prezencie od władz Chin aż 51 dni ciszy w środkach komunikacji. To zaś pozwoliło rozprzestrzeniać się chorobie na kolejne kraje.


W efekcie mamy ponad 60 000 potwierdzonych zarażeń

W dniu 13 lutego dowiedzieliśmy się dzięki panelowi Instytutu Johns Hopkins o nagłym wzroście zachorowań. W poprzednich dniach odnotowywano coraz mniej nowych zakażeń. Widać to na specjalnym wykazie, w którym każdego dnia odnotowywane są informacje o nowych zarażeniach, wyleczeniach oraz o ilości zmarłych. Zgodnie z danymi przekazywanymi przez instytut między 12 a 13 lutego czyli w 75 dniu epidemii Koronawirus 2019-nCoV, odnotowano ponad 15 tysięcy nowych zachorowań. Co stanowi 1/4 wszystkich zarażeń od początku grudnia 2019 roku.


W ostatnich dniach niektóre kraje ogłaszały przełom, nazywając tak wyizolowanie wirusa z organizmu chorego czy też odkrycie aż 11 mutacji Koronawirus 2019-nCoV. Choroba którą wywołuje Koronawirus została nazwana COVID-19. Smutną wiadomością jest to że Chińskie grupy naukowców podały informację że praca nad lekiem może potrwać nawet 18 miesięcy. To zaś kłóci się z przewidywaniami analityków finansowych, którzy już teraz uważają że wpływ Koronawirusa 2019-nCoV będzie miał niewielki wpływ na gospodarkę światową. Największe zdziwienie może powodować fakt iż analitycy wpuszczają do sieci informację że rynki finansowe poradzą sobie z problemami wywołanymi nową epidemią w czasie kilku miesięcy i przytaczają tutaj okres pół roku. Jak wiadomo tylko Chińscy naukowcy informują że prace nad lekiem potrwają około 18 miesięcy, a stworzenie szczepionki może potrwać jeszcze dłużej. Dlatego należy uważać że media oraz analitycy próbują studzić ewentualny wybuch paniki co mogło by doprowadzić do głębokiej recesji w globalnej gospodarce.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski