Partner
Responsive image

Już ponad 2000 ofiar COVID19


2020-02-19

Epidemia zabiera kolejne ofiary

Z danych które przedstawia WHO, jasno wynika że epidemia ma bardzo dużą siłę, znacznie większą od Eboli czy SARS. Poprzednie epidemie mimo że ludzkość posiadała znacznie mniejsze kompetencje w tej dziedzinie, zbierały znacznie mniejsze żniwo. Tym czasem obecna epidemia w czasie zaledwie niepełnych trzech miesięcy zabrała już ponad 2000 dusz ludzkich. Największa ilość zarażeń oraz zgonów jak i wyleczeń jest notowana w epicentrum epidemii. Mówimy tutaj o Chińskim mieście zwanym Wuhan znajdującym się w prowincji Hubei. Miasto to liczyło w 2018 roku ponad 11 milionów mieszkańców. W prowincji Hubei oraz bezpośredniej odległości od miasta Wuhan znajduje się blisko 500 fabryk oraz biur firm notowanych na parkietach giełd akcyjnych całego świata. To świadczy o ilości problemów które w następnych miesiącach będą się rozlewać na resztę świata. Nie mówimy tutaj o bezpośrednim zagrożeniu z powodu możliwości zachorowania czy też roznoszenia Koronawirusa COVID-19, ale o przerwanych łańcuchach dostaw, utraty niespisanej wiedzy wraz z śmiercią ważnych pracowników albo też braku rąk do pracy po zakończeniu epidemii.


Z dobrych informacji można podać jedynie fakt że ponad 15 tysięcy ludzi zostało już wyleczonych. Z danych które analizuje WHO ponad 70 tysięcy przypadków można już wygenerować pewne statystyki które mówią nam o najbardziej zagrożonych osobach oraz zjadliwości epidemii. W podawanych raportach przez WHO można wyczytać że szczyt wzrostu zachorowań mieliśmy w styczniu 2020 roku. Obecnie z obserwowanych danych wynika że wzrost zachorowań jest coraz niższy. Owszem nadal odnotowywane są kolejne zarażenia oraz zgony, ale przyrost nowych chorych utrzymuje się na stałym poziomie. Eksperci od epidemii przestali mówić o niskim zagrożeniu. Za to coraz więcej słychać wypowiedzi o możliwym wzroście ilości zachorowań. Obecnie COVID-19 jest już w 30 krajach poza Chinami. Migracja ludzi nada jest na bardzo wysokim poziomie. Ludzie ufają służbą że na czas zareagują. Jednak nie brany jest pod uwagę czynnik ludzki. Wiele osób bez objawów może próbować nadal uciec z zagrożonego rejonu. To że nie mają objawów nie znaczy ze COVID-19 nie ujawni się w następnych dwóch tygodniach od kontaktu. Koronawirus (2019-nCoV) doskonale się ukrywa i do momentu osiągnięcia dużej liczby replik jest prawie nie wykrywalny. Dopiero pierwsze objawy mogą poinformować osobę zarażoną o obecności COVID-19 w organizmie, jednak to może już być za późno gdyż osoba taka w tym czasie może pokonać wiele tysięcy kilometrów odwiedzając nawet kilka międzynarodowych lotnisk.


Statystyki na dzień 19 luty 2020

Obecnie potwierdzono (czas: 14:50) aż 75282 potwierdzone przypadki zakażenia Koronawirusem (2019-nCoV) czyli COVID-19. Z danych WHO wynika że udało się wyleczyć 15030 osób, co stanowi około 80 % przypadków zakwalifikowanych jako łagodnych. Niestety odnotowano również 2012 przypadków śmiertelnych, w większości to osoby w podeszłym wieku, które cierpiały na inne dolegliwości. Kontakt z COWID-19 spowodował nasilenie się objawów innych chorób oraz przy spustoszeniu w osłabionym organizmie wywołał śmierć pacjentów.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski