Rejestracja
Partner
Responsive image

Drewno z betonu


2020-03-25

Czy słyszałeś o drewnie z betonu ?

Niektórzy mówią że to ciekawa koncepcja inni trzymają się za głowę i twierdzą że to nigdy nie będzie nikomu przydatne. Jednak ze obserwacji rynku budowlanego ukierunkowanego na dostarczanie elementów konstrukcyjnych do ogrodów oraz do budowy tarasów. To oczywiście nie jedyne zastosowanie takich elementów konstrukcyjnych, jest ich znacznie więcej a ogranicza nas tylko wyobraźnia.


Jednak wracając do głównego pytania, czy słyszałeś o drewnie z betonu ? Niektóre osoby myślą że chodzi o węgiel który powstał z drzew przewróconych w dawnych czasach. Niestety, nic bardziej mylnego nie można wymyślić. Betonowe drewno, znane również pod nazwą drewno z betonu , to nic innego jak odlewy betonowe w kształcie elementów konstrukcyjnych do złudzenia przypominające drewno oraz pomalowane w tym kolorze. Ich najważniejszą zaletą jest to że można spokojnie takie elementy konstrukcyjne wystawić na czynniki atmosferyczne bez żadnego uszczerbku dla ich jakości oraz trwałości. Fakt że całe elementy są wykonane z betonu i zakonserwowane kilkoma warstwami farby ochronnej, powoduje brak dostępnych porów w które może wnikać woda. Tak przygotowane deski oraz inne elementy konstrukcji można przechowywać pod gołym niebem oraz zbudować z nich tarasy, ścieżki, podesty.


Piękno i prostota

Drewno potrzebuje wielu godzin obróbki mechaniczne oraz późniejszej głębokiej konserwacji aby utrwalić efekt. Mimo to i tak po kilku latach użytkowania, dochodzi do ścierania powierzchni, uginania czy też wysychania. Wszystko zależy jak dany element jest używany oraz w jakich warunkach przechowywany. Największym wrogiem drewna jest wilgoć oraz zła konserwacja. Niestety nie ma środków, które mogą w bezpieczny sposób dla środowiska i ludzi zabezpieczyć elementy drewnianej konstrukcji.


Całkiem inaczej sprawa wygląda przy zastosowaniu betonowego drewna, które można pomalować wodoodporną farbą. Nakładając tylko dwie lub trzy warstwy, możemy już uzyskać odpowiednią ochronę i trwałość której drewno nawet zaimpregnowanie nigdy nie dorówna. Przy czym formy do odlewania desek oraz innych elementów do złudzenia przypominają budowę drewnianych desek. Już na etapie produkcji betonowe drewno jest zabezpieczane farbą do złudzenia przypominającą kolor drewnianych elementów. Z doświadczenia wiemy że wiele osób nie jest w stanie odróżnić konstrukcji z betonowego drewna od prawdziwych desek.


Tematem warto się zainteresować choćby dlatego że konstrukcje z betonowego drewna są znacznie cięższe a przez to też trudniejsze do przemieszczania co stanowi bardzo pozytywny aspekt używania. Konstrukcje które są oparte o drewno z betonu może oprzeć się nie tylko czasowi oraz warunkom atmosferycznym, są też znacznie odporniejsze na wandalizm czy też kradzież. A co najważniejsze efektowny wygląd zostaje zachowany na bardzo długi czas. Jeśli przystępujesz do prac wykończeniowych w swoim ogrodzie lub przy elewacji, warto zastanowić się czy użyć prawdziwego drewna czy też imitacji w postaci betonowych wykończeń w kolorze oraz z charakterystyką drewna.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski