Rejestracja
Partner
Responsive image

Opłata za konto PayPal 50 zł


2020-10-07

Zmiany w regulaminie PayPal

Jak w każdej firmie i organizacji, raz na jakiś czas trzeba zaktualizować regulamin oraz politykę prywatności. Większość takich zmian jest związana z nowymi aktami prawnymi ustalanymi dla Europy lub dla danego kraju. Tym razem PayPal postanowił zmienić swój regulamin dostosowując go do obecnej sytuacji finansowej swojej firmy.


Czym jest PayPal ?

Serwis internetowy PayPal to nic innego jak portmonetka dzięki której możemy robić zakupy i przyjmować płatności w prosty i bezpieczny sposób. Do wielu lat można było korzystać praktycznie za darmo z tego wirtualnego banku dla naszych pieniędzy. Jedynymi opłatami zazwyczaj były prowizje ale zawsze po stronie przyjmujących płatności. Osoba posiadająca konto PayPal nigdy nie musiała martwić się kosztami utrzymywania internetowej portmonetki dla swoich pieniędzy. Ten czas mija 16 grudnia 2020 roku.


Zgodnie z informacją otrzymaną od serwisu PayPal, nadchodzą ogromne zmiany. Teraz gdy masz konto nieaktywne (nie sprecyzowano jak jest rozumiana nieaktywność konta paypal) przez 12 miesięcy, możesz spotkać się w przypadku Polski z opłatą 50 zł lub wyzerowaniem konta jeśli suma pieniędzy znajdująca się na nim jest poniżej tej kwoty.


Dodatkowo, wprowadzone zmiany mają regulować korzystanie z suportu gdy chcesz zgłosić oszustwo za pomocą platformy PayPal. Do tej pory gdy nieuczciwy sprzedawca oszukiwał na wysyłanym produkcie, można było opisać sprawę w wiadomości do supportu. Po krótszym lub dłuższym oczekiwaniu, PayPal, starał się pomóc kupującemu i rozwiązać sprawę z sprzedającym. Teraz taka usługa będzie płatna. Wszystkie informacje tutaj zawarte pochodzą bezpośrednio z nowego regulaminu świadczenia usług przez firmę PayPal.


Ludzie nie wierzą w zmiany na PayPal

Informacja o wprowadzeniu opłaty za brak aktywności portfela PayPal obiegła już media społecznościowe. Czytając komentarze, można wywnioskować że ktoś rozpuszcza fałszywe informacje. Większość osób czytająca informację od innych użytkowników mediów społecznościowych, uważa że to tak zwany „clickbait”, czyli sugestywny tytuł tak zaplanowany aby ściągnąć na stronę jak najwięcej czytelników. Nic bardziej mylnego. Informacja jest prawdziwa i można o tym przeczytać w e-mailu wysłanym od administracji PayPal jak i na stronie z regulaminem w którym zamieszczono informacje że zmiany wchodzą w życie 16 grudnia.


Większość osób chyba uważa że to co było kiedyś za darmo, będzie dalej w takiej samej formie i nikt nie powinien tego zmieniać. Rzeczywistość brutalnie weryfikuje takie myślenie gdyż wprowadzenie opłaty za nieaktywne konto staje się rzeczywistością. To smutne gdyż z konta PayPal dużo osób korzysta jedynie do zakupów w innym kraju lub też z uwagi na bezpieczeństwo danych swojego konta bankowego. Niestety, przy rzadkim korzystaniu z konta PayPal, jego utrzymywanie może być nieopłacalne.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski