Rejestracja
Partner
Responsive image

Problem z dostępem do gotówki w Polsce


2022-02-24

24.02.2022 Dzień w którym Rosja zaatakowała Ukrainę

To smutny dzień dla Europy oraz całego świata. Władimir Putin zdecydował pod aneksji Ukraińskich zbuntowanych republik separatystycznych Ługańskiej i Donieckiej, o wejściu w stan wojny z Ukrainą. Dziś dnia 24.02.2022 o 4 nad ranem czasu Polskiego, wojska Rosyjskie dokonały ataku na niepodległe państwo Ukraińskie. Tutaj trzeba wyraźnie zaznaczyć że przygotowania trwały od dłuższego czasu a opinia publiczna była oszukiwana poprzez deklaracje o zaplanowanych manewrach i braku chęci agresji. Jak widać, wszystkie sowa płynące z Kremla oraz od Władimira Putina były nic nie warte. Przygotowania do zbrojnego ataku na Ukrainę były prowadzone od kilku lat, można powiedzieć że trwały jeszcze przed 2014 rokiem czyli przed aneksją Krymu.


Przygotowania i dywersja

Rosja chcąc zachować spokój wśród opinii publicznej oraz przed igrzyskami w Chinach (aby nie drażnić komunistycznego sojusznika), wyczekiwała w uśpieniu od 2012 roku. Już w tamtym czasie, Rosja prowadziła intensywne testowanie NATO oraz Unii Europejskiej. Wystarczy przypomnieć atak z 2008 roku na Gruzję. Późniejsze działania były starannie zaplanowane i skutecznie wprowadzane w stan realizacji.


Tuż przed atakiem

Władze Ukrainy oraz służby USA informowały na dwa tygodnie przed atakiem militarnym o atakach w cyberprzestrzeni na infrastrukturę rządową oraz bankową. Dziś już wiemy że to były przygotowania do planu destabilizacji sytuacji w kraju. Mieszkańcy Ukrainy przez problemy z infrastrukturą IT, mieli utrudniony dostęp do swoich pieniędzy. Teraz ta sytuacja spowodowała że większość osób uciekających z kraju pozostała praktycznie tylko z tymi środkami które ma w ręce lub bagażu. W tym momencie na terenie praktycznie całego kraju Ukrainy, utrudnione są możliwości realizowania wypłat pieniędzy w formie gotówki. Ale również transakcje elektroniczne nie są we wszystkich bankach realizowane. Jest to spowodowane działaniami wojennymi ze strony Rosyjskiej przeciwko obywatelom Ukrainy.


W Polsce problemy z gotówką !

Już w dniu 24.02.2022 pojawiły się w Polsce problemy z dostępem do gotówki. Jak na załączonym zdjęciu widać, niektóre bankomaty przestały świadczyć usługi z powodu opróżnienia kaset z pieniędzmi. Również brakuje pieniędzy w lokalach bankowych świadczących usługi gotówkowe. Przypominamy że w ostatnim czasie przybyło placówek bankowych, które realizują jedynie obsługę bezgotówkową oraz zleceń i innych usług pozabankowych. Dlatego też ilość punktów w których poza bankomatem można wypłacić pieniądze jest ograniczona. Dziś około godziny 13:00 w części Wrocławia, część bankomatów byłą już opróżniona z pieniędzy. To samo działo się w placówkach bankowych. W tych miejscach w których można było jeszcze dokonać wypłaty, zostało nałożone ograniczenie do 10 000 zł na osobę w tym dniu. Pracownicy informowali swoich klientów że dziś czyli 24.02.2022, wypłata gotówki nie będzie już możliwa, gdyż popyt jest tak duży że sortownie i konwoje nie są już w stanie obsłużyć żądań transportu pieniędzy. W ten oto sposób mimo że wojna jest na Ukrainie, w Polsce zabrakło pieniędzy dla osób chcących wypłacić swoje oszczędności z konta bankowego.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski