Rejestracja
Partner
Responsive image

Rubel dalej tanieje


2015-01-12

Czy to już recesja ?

Rosja w kolejnym tygodniu stycznia 2015 roku nie ma już złudzeń że czeka ją ciężki kwartał. To i tak dość optymistyczne podejście do sprawy, gdyż nie wiadomo jak długo Władimir Putin będzie utrzymywał obecną sytuację na Ukrainie. Wszystkie kłopoty Rosji rozpoczęły się od wspierania terrorystów na terenie Ługańskim i Donieckim. Oczywiście pierwszym krokiem była asymilacja Krymu, jednak Putin miał znacznie większe plany co do Ukrainy. Prawdopodobnie w tym momencie rozbierali by już cały kraj gdyby nie sankcje i oburzenie międzynarodowe.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie


Czynniki wpływające na rubla

Obecnie największym czynnikiem wpływającym na wartość rubla są sankcje gospodarcze wymierzone w Rosję i reżim Władimira Putina. Sankcje będą trwały do momentu gdy wojska Rosyjskie będą okupować Krym i wspierać terrorystów na Ukrainie. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wartość rubla jest cena ropy naftowej typu Brent. Państwa zrzeszone w OPEC, na razie nie planują zmniejszenia wydobycia tego cennego surowca. Obecna akcja jest wycelowana nie tylko w Rosję ale też w USA która produkuje paliwa z ropy z łupków. Ale najbardziej traci na tym Rosja. Po pierwsze maleją wpływy do budżetu Państwa z eksportu surowca. A to ciągnie za sobą utratę wartości przez państwową walutę.


Kto na tym traci ?

Na całej sytuacji tracą obywatele Rosji. To ich najbardziej dotykają sankcje i ich reperkusje które wymierzane są przez rządy Rosji i wszystkich krajów zainteresowanych obecną sytuacją. Większość importowanych towarów po prostu zniknęła z półek sklepowych. Obecnie sklepy w Rosji wyglądają tak jak Polskie sklepy w PRL-u. Ceny dostępnych towarów poszybowały w górę wraz z tracącym na wartości rublem. Kraje sąsiadujące z Rosją przez chwilę nawet zwiększyły tranzyt żywności przez swoje kraje. Ale służby celne Rosji skrupulatnie odcinają wszystkie powstające przecieki. Kraje Europejskie delikatnie odczuły obecną sytuację. Drobne problemy ze zbytem wcześniej wytworzonej żywności zostały rozwiązane za pomocą skierowania jej na inne rynki. Ceny narodowych wytworów staniały w większości krajów. Polska waluta pierwszy raz od lat zyskuje na wartości zamiast tracić.


Kto może na tym zarobić ?

Jest szansa że na rublu będzie można zarobić. Wystarczy aby kilka czynników zmieniło swoje oblicze i ogromnie zdołowana waluta Rosji może dać zarobić wszystkim którzy grają na giełdach walutowych. Jednak o tym przeczytasz w innym artykule.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski