Puste
  • Dołącz do Certyfikat dla Wiarygodnych Firm PL
  • Wszystkie zalety Certyfikatu i Programu Wiarygodna Firma
  • Wszystkie zalety Certyfikatu Wiarygodna Firma
  • Dołącz do Katalogu Wiarygodnych Firm
Wiarygodnafirma.pl >> Kategorie >> >> Rosja chce złagodzić embargo

Rosja chce złagodzić embargo


2015-03-02

Rosja i jej kłopoty

Wszystko zaczęło się od próby wywarcia wpływu na ludzi którzy na Ukrainie przestali chcieć kłaniać się wielkiej Rosji i skierowali swoje głowy ku Unii Europejskiej. Od tamtego czasu upłynął już ponad rok a sytuacja zaogniła się do tego stopnia że Rosja nieoficjalnie uczestniczy w wojnie między terrorystami nazywanymi również separatystami z władzą na Ukrainie. Rosja podczas tego konfliktu zabrała Ukrainie część jej terytorium. Właśnie dlatego Unia Europejska i niektóre kraje ościenne postanowiły wprowadzić sankcje gospodarcze wobec wielkiej Rosji. W odwecie władze w Moskwie postanowiły wprowadzić embargo na import towarów rolno-spożywczych. Po około roku od wprowadzenia zakazu importu wielu towarów rolno-spożywczych Rosja zaczyna odczuwać braki w zapasach oraz widzi niewystarczającą własną produkcje. Dlatego już pojawiają się pomysły jak Rosja z twarzą może wyjść z obecnej sytuacji i przy okazji wzmocnić swoją pozycję.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie


Jak można ominąć embargo w Rosji ?

Okazuje się ze to wcale nie jest trudna sprawa. Rosja już sama pokazuje koncernom z całego świata jak można ominąć embargo i przy okazji otworzyć interes na terenie federacji Rosyjskiej. Grecja po zmianie władzy wystąpiła do Moskwy w sprawie zniesienia embarga na produkty rolne takie jak truskawka. Jednak odpowiedź Rosji była dość ciekawie ukierunkowana. Moskwa nie ma zamiaru znosić embarga dla któregokolwiek kraju ale otwiera drzwi wielkim koncernom które mogą importować żywność ale pod pewnymi warunkami. Jest to swoista próba wyjścia z ogólnych kłopotów. W wielkiej Rosji problematyczne jest znalezienia pracy dla najniżej wykwalifikowanych pracowników. Dlatego postanowiono otworzyć drzwi importerom ale pod warunkiem że otworzą na terenie Rosji własne przedsiębiorstwa przetwórcze. Działanie takie otworzy import żywności oraz zwiększy zatrudnienie dla bezrobotnych. Nowe zakłady przetwórcze mają pomóc Rosji w zmniejszeniu bezrobocia ale również w otwarciu eksportu na kraje zewnętrzne. Cały zamysł jest bardzo sprytny, nadal zostanie utrzymane embargo na towary rolno-spożywcze ale żywność będzie wpływała do Rosji. To pozwoli wyjść z twarzą obecnej władzy w Moskwie z nieprzemyślanych decyzji ale również sprawi że Rosja będzie mogła eksportować żywność produkowaną przy bardzo niskich koszach pracy na kraje Europejskie i Azjatyckie. To może podkopać fundamenty dużych koncernów operujących w Europie oraz małych producentów. Dlatego należy bardzo uważać na tworzone nowe kontakty biznesowe w Rosji.
To zagrożenie dla rodzimych miejsc pracy

Wszystkie kraje ościenne od tej pory mogą się zacząć obawiać o wzrost bezrobocia. Koncerny które zdecydują się otworzyć ponownie na rynek wschodni mogą szukać oszczędności w Europie w celu otworzenia fili na terenie Rosji. Budowa przetwórni i zatrudnianie Rosjan do pracy ma swoje ekonomiczne podstawy. Z racji mocnego zniesienia wartości Rubla jest to waluta o bardzo dużych perspektywach dla firm które operują na rynku międzynarodowym. Z jednej strony niskie koszty zatrudnienia a z drugiej obniżona wartość przetworzonego produktu. Wszystko to sprawia że przetwory produkowane w Rosji mogą być mocno konkurencyjne z tymi produkowanymi w Polsce czy innych krajach Unii Europejskiej. Należy bacznie patrzyć co z tego wyniknie, gdyż Rosja idąc dalej w tym kierunku naprawdę może się stać samowystarczalna a nawet zagrozić gospodarkom Europejskim.

Szukaj


Baner informacyjny z listą obsługiwanych banków Polskich
Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski
FaceBook Page
Google+