Puste
  • Dołącz do Certyfikat dla Wiarygodnych Firm PL
  • Wszystkie zalety Certyfikatu i Programu Wiarygodna Firma
  • Wszystkie zalety Certyfikatu Wiarygodna Firma
  • Dołącz do Katalogu Wiarygodnych Firm
Wiarygodnafirma.pl >> Kategorie >> Informacje >> Rating Polski podwyższony

Rating Polski podwyższony


2018-10-13

Ratingi agencji

Na świecie istnieją trzy agencje ratingowe które zajmują się ocenianiem potencjału inwestycyjnego poszczególnych krajów oraz koncernów. Pod dyktando agencji ratingowych kierowane są inwestycje. Gdy zakładano pierwszą agencję ratingową istniała potrzeba stworzenia profesjonalnej instytucji która miała pomagać inwestorom oceniać ryzyko inwestycji w danym kraju w konkretne spółki. Wielu posiadaczy sporych majątków chciało inwestować ale z obawy przed nieznajomością obecnej sytuacji w obcym kraju, prawie oraz ewentualnych następstw zmiany władzy, powstrzymywała się od transferu środków finansowych.


Gdy powstały pierwsze agencje ratingowe, zostały otworzone drzwi do muli-kontynentalnych inwestycji. Inwestor nie musiał już samodzielnie poszukiwać spółek oraz badać sytuacji geopolitycznej. Wszystkie te czynności wykonują po dziś dzień agencje ratingowe. To właśnie pracownicy tych agencji ratingowych zajmują się oceną ryzyka inwestycji w spółki w danym kraju. Na podstawie swoich analiz decydują o podwyższeniu lub obniżeniu ratingu. A w ślad za tymi ratingami idą inwestorzy.


To właśnie dlatego ważne jest aby dobrze wyglądać w ratingach agencji takich jak Standard & Poor's. Obecnie na świecie istnieją trzy agencje ratingowe które liczą się wśród inwestorów. Mimo wielu wpadek gdy na ten przykład w 2005 roku polecali zakup akcji i obligacji tuż przed globalnym kryzysem finansowym, są niemal wyrocznią dla wielu osób posiadających majątki. W agencjach ratingowych zatrudnione są osoby które cały czas poświęcają na ocenę oraz wpływ niektórych zmian w legislacji oraz posunięć rządzących w danym kraju.


Dobra informacja dla Polski

Mimo że w Polsce nadal rządzi Prawo i Sprawiedliwość (PiS) to od momentu gdy twarzą rządu stał się Mateusz Morawiecki wydaje się że zrobiło się w miarę normalnie. Rząd nadal przepycha niekorzystne dla obywateli ustawy przez sejm. Jednak postęp w gospodarce jest na tyle duży że przyćmiewa to co robi się za naszymi plecami. Mimo to dobre wyniki gospodarcze Polski spowodowały że jedna z najbardziej krytycznych wobec rządu PiS agencji o nazwie Standard & Poor's , przywróciła ponownie rating który posiadał nasz kraj przed styczniem 2016 roku.


Powrót do poprzedniego stany był długi gdyż trwał trzy lata. Jest to nagroda za efekty fiskalne które uzyskano przy pomocy uszczelniania podatku VAT. Zmiany w postaci odwróconego VAT wprowadzone jeszcze przez koalicję PO-PSL oraz kolejne zaostrzenia wprowadzane przez PiS, kontrole spowodowały że wielu nieuczciwych przedsiębiorców przebywa obecnie w areszcie.


Przywrócenie poprzedniego ratingu spowoduje że od poniedziałku inwestorzy będą inaczej patrzyć na naszą walutę oraz giełdę papierów wartościowych. Przewidywane jest zahamowanie spadków a wręcz w skrajnych przypadkach odbicie w stronę hossy. Jedynym zagrożeniem obecnie są Amerykańskie obligacje które mają bardzo wysokie oprocentowanie z uwagi na duże ryzyko. Warto obserwować co będzie się działo od poniedziałku na Polskim parkiecie gdyż jest bardzo możliwe że właściciele akcji zaczną zarabiać na swoich aktywach.

Szukaj


Baner informacyjny z listą obsługiwanych banków Polskich
Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski
FaceBook Page
Google+