Rejestracja
Partner
Responsive image

Tajemnica bankowa przechodzi do historii


2014-07-25

Tajemnica bankowa

Dzięki tajemnicy bankowej na świecie zrobiło się głośno o Szwajcarii, Lichtenstein czy Singapur. Miejsca te pozwalały na ukrywanie faktycznego stanu posiadania przed wszędobylskimi urzędami skarbowymi. To właśnie w bankach które znajdowały się na terytorium rajów podatkowych skrzętnie ukrywały informację o sumach zgromadzonych na kontach. Jednak to już schyłek rajów podatkowych. Już niedługo wejdzie w życie nowe porozumienie międzynarodowe o wymianie informacji bankowych w celach podatkowych.


2017 już niedługo

Porozumienie o wymianie danymi bankowymi jak na razie podpisało 66 państw. W tym wyżej wymienione Szwajcaria, Lichtenstein i Singapur. Jeśli ukrywasz rajach podatkowych swoje pieniądze, zacznij myśleć jak to wytłumaczysz urzędowi skarbowemu swojego kraju. Kolejne kraje przystępują do porozumienia, jest ono bardzo korzystne dla budżetów państw. Kraje zrzeszone przewidują że do października 2014 roku, porozumienie podpisze ponad 120 państw.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie

Nowy standard OECD

Wymiana danymi bankowymi będzie podlegała standaryzacji. Nowy standard otrzymał skrót OECD. Wymiana danymi zacznie się we wrześniu 2017 roku. Kraje zrzeszone chcą wymianę danymi wprowadzić bez opóźnień.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski