Rejestracja
Partner
Responsive image

Pierwszy plastikowy w Polsce banknot


2014-08-06

Pierwszy w Polsce

Narodowy Bank Polski postanowił dołączyć do kilku krajów świata i stworzył swój pierwszy polimerowy banknot. Banknot jest całkowicie zbudowany z plastiku mimo to jest giętki. Nowy banknot posiada nominał 20 zł, mimo to NBP rozprowadza go w cenie 60 zł brutto. Cena jest dlatego trzy razy wyższa gdyż jest to banknot kolekcjonerski. Oprócz podwyższonej wartości posiada on ograniczoną ilość sztuk dostępnych w obiegu. Wyprodukowano zaledwie pięćdziesiąt tysięcy sztuk. Dzięki temu banknot w krótkim czasie zyska na wartości.


Awaria Facebooka, spowodowała duże napięcie w śród użytkowników, zdarzały się telefony na policję ze zgłoszeniem braku dostępu do ulubionego portalu


Co z starymi banknotami ?

NBP na razie nie planuje wymieniać całej naszej gotówki z papieru na plastiki. Banknot polimerowy to jedynie kolekcjonerska nowinka tak samo jak monety z zatapianym bursztynem lub złożone z kilku różnych materiałów. Są to ozdoby kolekcjonerów zbierających nietypowe banknoty i monety wydawane przez bank krajowe.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie

Czy warto zakupić taki banknot ?

Oczywiście że tak. Inne kolekcjonerskie numizmaty potrafią w miesiąc lub dwa przebić swoją wartość o 100%. W momencie gdy zabraknie w NBP nominałów plastikowych banknotów, rynek wtórny podwyższy jego wartość o około 100% albo i więcej. Monety z bursztynem były dostępne po 50 zł a cena na rynku wtórnym po skończeniu wyprzedaży w NBP osiągnęła wartość 190 zł.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski