Partner
Responsive image

Wielka Brytania: Ogromne zamówienie sprzętu bojowego


2014-09-05

Europa

W naszym regionie ostatnio przykłada się większą wagę do militarnej sprawności. Przez brak przewidywalności Rosyjskich włodarzy, niektóre kraje Europy poczuły się zagrożone. Zdolność bojowa oraz nowoczesny sprzęt militarny to podstawa dzisiejszej armii. Dlatego tak ważne są nakłady na wymianę starego sprzętu na nowy, gdyż na dzisiejszym polu walki liczą się przemyślane gadżety takie jak bezzałogowe samoloty i rakiety samonaprowadzające.


Wielka Brytania

Najwyraźniej widać że jedna z potęg naszego regionu przewiduje przyszłe kłopoty. A nawet jakby nic nie miało się stać, lepiej jest być gotowym niż bronić się i jednocześnie próbować zbroić. Anglicy już raz taki scenariusz przerabiali podczas drugiej wojny światowej. Dlatego teraz jeszcze w czasach pokoju, Anglia dozbraja swoje wojsko w najnowocześniejszy sprzęt.


Ogromny przetarg

Wielka Brytania złożyła największe zamówienie na broń od trzydziestu lat. Przetarg dotyczy 589 wozów bojowych o różnym zastosowaniu. Wartość inwestycji to 3,5 mld funtów i dotyczy wielozadaniowych pojazdów opancerzonych o nazwie Scout. Dozbrojenie ma istotne znaczenie, tego typu pojazdy z najnowszym wyposażeniem w Angielskiej armii pojawią się pierwszy raz. Jest to wymóg obecnych czasów. Nie można już polegać tylko na liczebności wojska ale też na sile pojedynczych żołnierzy. Dziś dobrze wyszkolony żołnierz w połączeniu z nowoczesną komunikacją , uzbrojeniem oraz wsparciem lotniczym lub artyleryjskim jest znacznie groźniejszy niż 50 lat temu.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie

Dodatkowe korzyści

Rząd Wielkiej Brytanii przewiduje że zamówienie nowego uzupełnienia armii przełoży się również na wzrost zatrudnienia. Przetarg wygrała Amerykańska firma z oddziałami w Wielkiej Brytanii. Dzięki tak dużemu zamówieniu realizowanym w latach 2017-20 na wyspach wzrośnie liczba zatrudnionych ludzi. Potencjał szacowany jest na 1,3 tyś nowych miejsc pracy. Czyli zamówienie oraz konkretne miejsce realizacji zamówienia przyniesie też pośrednie korzyści dla Anglii.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski