Partner
Responsive image

Putin ponownie okłamał Europę


2014-09-06

Zawieszenie broni na Ukrainie

W piątek poinformowano międzynarodową opinię publiczną o rozejmie który miał trwać od godziny 18:00 czasu Ukraińskiego (czyli 17:00 czasu Polskiego) do odwołania. Rozejm został wypracowany po rozmowie między Prezydentami Ukrainy i Rosji. Separatyści zgodzili się na zawieszenie broni. Jednak jedyną stroną która respektuje zawieszenie broni to Ukraina.


Separatyści

Wrogie siły czyli terroryści prorosyjscy którzy opanowali okręg Doniecki i Ługański w kwietniu 2014 roku nie respektują zawieszenia broni. Przez cały czas w miastach opanowanych przez terrorystów prorosyjskich słychać strzały. Przypuszcza się że rozwiązują oni lokalne punkty oporu przy pomocy ostrej amunicji. To jawne złamanie rozejmu który wcześniej sami zaaprobowali.


Rosja

Władimir Putin dobrze wiedział co robi gdy zabiegał o zawieszenie broni. Samo określenie zawieszenie broni brzmi na deklarację czasową. W tym czasie ściągane są uzupełnienia znad granicy Rosyjskiej. Do zajętych miast przez prorosyjskich terrorystów docierają żołnierze Rosyjscy. Również ściągany jest ciężki sprzęt bojowy. Rosjanie wywożą w tym czasie swoich rannych. Zawieszenie broni jest i dla nich złapaniem oddechu. Ukraińska armia doskonali się w niszczeniu konwojów które są słabo chronione podczas przejazdu. Dlatego stanowią łatwy cel dla wprawnej artylerii Ukraińskiej armii.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie

Obecny wygrany ?

Obecnie na pozycji wygranej stoi Władimir Putin. Obnażył on słabe punkty Ukrainy oraz całej Europy i NATO. Rosja w Gruzji i Ukrainie testuje, jak daleko można się posunąć aby nie wywołać stanowczej reakcji cywilizowanego świata. Unia Europejska oraz USA, w bardzo łatwy sposób pokazały zgodnie że nie w ich interesie jest bronic państw które są poza NATO. Objawiły się też słabe punkty całego sojuszu. Teraz wiemy że mimo wielkich chęci, Europa nie jest gotowa na konflikt z ogromnym mocarstwem jakim jest Rosja.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski