Rejestracja
Partner
Responsive image

Kolejny atak na Allegro


2014-12-16

Aukcje Allegro

Serwis Allegro jest najpopularniejszym w Polsce portalem aukcyjnym. Nawet międzynarodowy eBay musiał ustąpić pod popularnością naszego rodzimego wynalazku. Na platformie Allegro jest obecnie kilka milionów aukcji oraz przedmiotów sprzedawanych na zasadzie „kup teraz”. Ilość Allegrowiczów stale rośnie, jest ich już ponad 14 milionów. Także nic dziwnego że przestępcy coraz częściej polują na dane dostępowe do tego popularnego portalu.


To już kolejny atak

Od kilku miesięcy starannie informujemy o kolejnych próbach wyłudzenia danych dostępowych do Allegro. W ostatnich dniach po raz kolejny obnażyliśmy kolejną próbę ataku na Allegrowiczów. Metody są coraz bardziej wyrafinowane. Próby uwiarygodnienia treści maila który trafia na skrzynkę ofiary również są coraz bardziej doskonałe. Jedynie wnikliwe sprawdzanie linków może uchronić nas przed utratą dostępu do naszego konta na Allegro.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie

Bądź ostrożny

Serwis Allegro stale informuje że nie rozsyła informacji wymuszających zmiany czy aktualizacji danych osobowych w serwisie. Jednak naciągacze ciągle próbują oszukać odbiorców i tym razem wybrali okres przed końcem roku aby wzbudzić presję na aktualizację danych dostępowych. W treści maila możemy przeczytać informację która głosi że warto przed końcem roku pozmieniać hasła i do swojego profilu w celu podwyższenia bezpieczeństwa. Osoby które się nabiorą stracą dostęp do swoich kont na Allegro na rzecz osób które wyłudzą od nich dane do logowania.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski