Rejestracja
Partner
Responsive image

Amazon: Problemy z wypłatami


2014-12-21

Amazon Polska

Jest to ogromny sklep internetowy który dba o jakość usług czyli dostarczania szybko paczek do swoich klientów. To właśnie tym że bardzo szybko dostarczają zakupiony produkt swoim klientom sprawiło że sklep internetowy stał się bardzo popularny w kilku krajach. Do niedawna w Europie, Amazon obsługiwał głównie Anglię i Niemcy. To z racji dobrego przelicznika dolarów na Euro i Funty. Dzięki odpowiedniemu przelicznikowi produkty wydają się tańsze niż w Ameryce.


Przeprowadzka z Niemiec do Polski

Do niedawna w Niemczech działało kilka hal przeładunkowych firmy Amazon. Były to małe hale zatrudniające po kilkaset osób. Niestety po wielokrotnych strajkach tuż przed okresem największego oblężenia sklepu czyli w czasie świąt bożego narodzenia, Amazon postanowił przenieść swoje hale do Polski. Według niektórych źródeł była to decyzja strategiczna chroniąca amerykańskiego giganta przed nieuchronnymi podwyżkami dla pracowników zarabiających w Euro. Amazon zainwestował pokaźne sumy w wybudowanie najnowocześniejszych hal przeładunkowych w Polsce i zatrudnił kilka tysięcy pracowników. Stawki w Polskich halach to 12,50 i 13 zł dla szeregowych pracowników. Osoby pracujące na wózkach widłowych zarabiają tyle co liderzy zespołów czyli po 16 zł brutto za godzinę pracy. W przeliczeniu z Euro na Polskie złotówki, Amazon zaoszczędził 2/3 kosztów związanych z wypłatami dla pracowników. Mimo to Polscy pracownicy amerykańskiego giganta nie otrzymują wypłaty na czas.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie

Problemy Amazon z wypłatami

Od początku istnienia firmy Amazon w Polsce przeżywa ona swoje wzloty i upadki. W pierwszej kolejności podczas niejawnego audytu przeprowadzonego przez pracowników WiarygodnaFirma.pl ujawniono brak przygotowania kadry menadżerskiej do zarządzania tak dużą ilością pracowników. Do kłopotów można zaliczyć ukrywanie zdarzeń między pracownikami szeregowymi a menadżerami. Wszelkie problemy są starannie zamiatane pod dywan tak aby nie wyszły na światło dzienne. Pracownicy którzy mają odwagę walczyć o swoje sprawy są usuwani poprzez wystawienie zwolnienia za opuszczenie stanowiska pracy. Osoby zatrudnione na średnim szczeblu zarządzania personelem są chronione przez swoich menadżerów i cała wina jest zrzucana na szeregowych pracowników których łatwiej wymienić. Do tego dochodzą problemy z wypłatami. Pracownicy nie otrzymują od razu całej sumy którą wypracują. W bardzo wielu przypadkach jest stosowana metoda przeniesienia części wypłaty na następny miesiąc. Czy to świadczy o tym że amerykański gigant ma problemy z zgromadzeniem pieniędzy które jest winny swoim pracownikom ?

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski