Rejestracja
Partner
Responsive image

Rubel:Szansa na szybki zysk


2014-12-22

Rosja i jej waluta, rubel

Wydarzenia związane z Ukrainą zmusiły Państwa Unii Europejskiej oraz USA do nałożenia na Rosję sankcji gospodarczo finansowych. Wraz z postępującymi zakazami które stale pogarszają koniunkturę państwa Rosyjskiego, traci również na wartości rubel. Całkiem niedawno osoby zarabiające na kursach walut mówiły że gdy cena ropy osiągnie równowartość 40 dolarów amerykańskich to dopiero rubel przestanie tracić na wartości. Jednak okazuje się że Władimir Putin znalazł wyjście.


Putin wprowadza zmiany

Aby ratować gospodarkę i narodową walutę, Władimir Putin postanowił zmienić zasady wyliczania wartości i zysku banków rosyjskich. Od teraz instytucje finansowe nie muszą wliczać do swoich rozliczeń długu z zaciągniętych pożyczek w krajach Unii Europejskiej i w USA. Kolejną zmianą mającą ogromne znaczenie dla dzisiejszego odbicia kursu rubla, jest podwyższenie stóp procentowych z 10,5 na 17 punktów procentowych. Oznacza to wzrost oprocentowania również na wkładach czyli zwykłych kontach oszczędnościowych i lokatach obywateli. Dzięki tym zmianom poszybowały w górę oferty lokat terminowych. Na lokatach w rublach można zarobić nawet 20 % w skali roku. Na rachunkach w Euro lub w Dolarach jest to maksymalnie 8 %. Ludzie którzy do niedawna kupowali zagraniczne waluty mają motywację by kupować teraz ruble. Dzięki tym wydarzeniom kurs rosyjskiej waluty przestał tracić na wartości a wręcz przeciwnie można teraz na nim zarobić.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie

Jak długo utrzyma się taki scenariusz ?

Trudno powiedzieć jak długo utrzyma się obecny kurs rubla. Do niedawno niż nie wskazywało na to aby w najbliższej przyszłości można by przestać notować straty na tej walucie. A dziś już można na niej zarabiać. Rosyjscy eksperci utrzymują teraz że zmiany dokonywane przez rząd zaczynają przynosić skutek. Tylko jak długo taka sytuacja będzie się utrzymywać gdy działania Rosji na Ukrainie nadal są prowadzone ? Pozostaje nam czekać i obserwować kolejne wydarzenia.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski