Rejestracja
Partner
Responsive image

Ponad 70 procent obywateli jest przeciwne Euro


2014-06-27

Kwartalne badania

Jak co kwartał powtarzane są badania na reprezentatywnych grupach respondentów którzy kształtują średni trend wśród Polskich obywateli. Do takich badań zazwyczaj wybiera się ludzi w wieku 15+ , z naciskiem na wiek powyżej 26 lat. Reprezentatywna grupa respondentów to zazwyczaj ponad tysiąc ankietowanych. Na podstawie pytań zadanych takiej grupie można wyciągnąć procentowe podejście do danej sprawy obywateli.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie

Szczegóły wybory respondentów

Badanie zostało przeprowadzone w czerwcu, respondenci byli odwiedzani w domach w dniach od 5 do 8. Oczywiście rok badania to 2014. Respondenci byli losowani z grupy aktywnych numerów PESEL.


Sześć dużych banków połączy siły by stworzyć jednolity system płatności mobilnej


Wyniki badania

Z pośród osób uczestniczących w badaniach ponad 72 % było przeciw wprowadzeniu Euro waluty w naszym kraju. Z tej grupy udało się wyłonić 41 % osób które były stanowczo przeciwne i aż 31 % osób które raczej są przeciwne. Nawet bez patrzenia na przedział stanowczo przeciwnych widać ogólne stanowcze „NIE” dla Euro waluty w naszym kraju. Jest to spowodowane złymi doświadczeniami w innych krajach które porzuciły swoją narodową walutę na rzecz wspólnotowej. Za wprowadzeniem Euro waluty w Polsce opowiedziało się jedynie 21 % badanych ale tylko 5 % jest stanowczymi zwolennikami a aż 16 % jest zdania iż raczej by poparli wprowadzenie takiej zmiany. W każdym badaniu występują osoby neutralne tak i tutaj 7 % nie ma zdania na temat zmiany waluty z PLN na Euro.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski