Rejestracja
Partner
Responsive image

Kilka sposobów na obniżenie raty kredytu


2014-07-03

Czy masz kredyt ?

Jeśli posiadasz kredyt który spłacasz ale do końca pozostało jeszcze wiele długich miesięcy, możesz być zainteresowany zmniejszeniem raty lub wcześniejszą spłatą. Jeśli czasem masz dodatkowy dopływ gotówki, warto zastanowić się nad spłaceniem kolejnej raty lub zmniejszeniem kapitału całego kredytu przez częściową spłatę. Do takiej operacji doliczana jest opłata za przeprowadzenie operacji, dlatego jeśli myślisz o takiej nadpłacie to sprawdź koszty jakie zostaną doliczone.


Jeśli lecisz na wakacje do Afryki, lepiej zmień plany


Czy opłaca się wcześniej spłacić kredyt ?

Oczywiście że tak. Większość umów kredytowych nie zakłada możliwości zmniejszenia kwoty udzielonego kredytu ale jeśli jest dobra koniunktura tak jak teraz gdy główne stopy procentowe są niskie, lepiej jest przeprowadzić taką operacje niż się od niej powstrzymać. Większość kredytów jest oprocentowana zmiennie względem WIBOR trzy miesiące. Oznacza to że gdy wzrosną główne stopy procentowe to i rata naszego kredytu wzrośnie.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie

W momencie gdy decydujemy się na wcześniejszą częściową spłatę kredytu zmniejszamy ryzyko płacenia wyższych rat za nasze zobowiązania w przyszłości. Dlatego jeśli posiadasz dodatkową gotówkę, przemyśl czy Tobie opłaci się zmniejszyć swoje zobowiązania.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski