Rejestracja
Partner
Responsive image

Cyfryzacja Polski nieudana


2014-07-09

Cyfryzacja w Polsce

Za czasów Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boni, w Polsce przeprowadzono największą akcję restrukturyzacyjną Polskiej telewizji. Zmianą podlegał głównie rodzaj sygnału oraz rozbudowę nadajników które miały w pełni pokryć nasz kraj. Najważniejszą zmianą było wyłączenie sygnału analogowego i uruchomienie sygnału cyfrowego. Cała ta operacja miała poprawić odbiór dostępnych kanałów.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie

Jak zwykle gruszki na wierzbie

Mimo zapewnień o poprawie dostępności telewizji po przeprowadzeniu zmian, nadal są ogromne kłopoty z sygnałem cyfrowym. W większości przypadków do odbiorców sygnału cyfrowego docierają tylko programy państwowej TVP. Pozostałe takie jak Polsat i TVN z plejadą innych programów Puls, Puls2, TTV, Eska i inne są zazwyczaj niedostępne. Kolejnym problemem który jest nie do przeskoczenia to zakłócenia sygnału podczas nawet niewielkich burz. Nasz artykuł został sprowokowany przez poważną awarię na terenie dolnego śląska. W dniu 08. Lipca. 2014 roku pod wpływem niewielkiej burzy zniknęła z listy programów większość dostępnych kanałów.


Zatwierdzasz regulamin w internecie ? Przeczytaj by nie wpaść w pułapkę


Za co abonament ?

Państwo wraz z Donaldem Tuskiem na czele, nakazuje obywatelom płacić abonament radiowo-telewizyjny czy też po zmianie audiowizualny. Tylko za co ludzie mają płacić ? Za ciągłe awarie ? Za brak dostępności wszystkich programów ? W normalnym świecie, jeśli nie otrzymujemy usługi możemy zażądać zwrotu wniesionej opłaty. W przypadku podatku audiowizualnego nie mamy najmniejszej szansy na odzyskanie pieniędzy ani na wpłynięcie na operatora aby poprawił swoje usługi. Jest to karygodne zachowanie władzy naszego Polskiego państwa. Nasuwa się pytanie czy można zebrać poszkodowanych i wytoczyć państwu proces zbiorowy o zaniechanie pobierania opłaty abonamentowej do momentu poprawienia świadczonych usług na terenie całego kraju.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski