Rejestracja
Partner
Responsive image

Uważaj co akceptujesz w internecie


2014-07-13

Polaku uważaj co akceptujesz

W ostatnich dniach na nowo słyszymy o wyłudzeniach pieniędzy przez internet. Tym razem celem są firmy i przedsiębiorcy jak i prezenterzy niektórych telewizji. Słyszeliśmy już o portalu Pobieraczek.pl , PlikoStrada.pl , kbiz.pl. Na tych stronach należy przeczytać uważnie regulamin zanim go zatwierdzimy. Do tych portali dołączyła kolejna strona lege-artis.edu.pl , jednak tutaj trudno będzie się poszkodowanym wyplątać z opłaty za usługę. Osoba która prowadzi portal który jako ostatni wymieniłem to Krzysztof Habiak, prawnik, a regulamin który przygotował jest dość szczelny. Jedynie co może świadczyć na korzyść poszkodowanych to fakt że na początku regulaminu sprytnie umieszczono zasady polityki plików cookies a dopiero pod regulamin.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie

Podstawowym problemem w Polsce jest to że Polacy nie czytają regulaminów, umów ani większości pism które podpisują. Jest to cecha narodowa, którą wykorzystują cwaniacy liczący na łatwy zysk.


Podsłuch u Merkel, USA odpowiedzialne za szpiegostwo


Co zrobić aby nie dać się oszukać ?

Jedyna rada to nauczyć się czytać co akceptujemy w internecie lub podpisujemy. Często nie mamy czasu na przeczytanie regulaminu czy też umowy którą podsuwają nam sprytni biznesmeni. W takich przypadkach należy poprosić o możliwość przestudiowania zapisów umowy w wolnym czasie. Gdy przedsiębiorca nie będzie chciał nam takiej możliwości udostępnić należy natychmiast przerwać dalszą rozmowę i niczego nie podpisywać. Często w długich i mocno zadrukowanych kartach umowy znajdują się kruczki które sprawiają że w prosty sposób oddajemy wbrew własnej woli komuś swoje oszczędności.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski