Puste
  • Dołącz do Certyfikat dla Wiarygodnych Firm PL
  • Wszystkie zalety Certyfikatu i Programu Wiarygodna Firma
  • Wszystkie zalety Certyfikatu Wiarygodna Firma
  • Dołącz do Katalogu Wiarygodnych Firm
Wiarygodnafirma.pl >> Kategorie >> Gospodarka >> Złoto w konsolidacji

Złoto w konsolidacji


2018-08-26

Złoto

Złoto to metal szlachetny który jest pozyskiwany w procesie wydobywania ton ziemi i oczyszczania ich w celu pozyskania niewielkich tak zwanych samorodków. Pochodzenie złota jako metalu jest nieznane, naukowcy forsują teorię że ten metal nie jest naturalnym wyrobem formowania się planety a raczej przybyszem z innych zakątków wszechświata. Zgodnie z teorią fizyków i chemików, człowiek nie jest w stanie stworzyć złota na bazie reakcji chemicznych ani fizycznych. Dlatego sugeruje się że całe złoto jakie znajduje się na naszej planecie pochodzi z epoki gdy nasza planeta była nieustannie bombardowana przez asteroidy i inne ciała niebieskie które spadały na powierzchnię naszej planety w przeszłości. Dlatego też większość złoży tego cennego dla ludzkości metalu jest wydobywana z większych głębokości a nie z powierzchni. Owszem dawniej podczas gorączki złota, ludzie wypłukiwali drobinki z piasku i żwiru niesionego rzekami. Tylko że te rzeki wypłukiwały złoto z kamiennych głazów pod powierzchnią ziemi i z nurtem przemieszczały drobinki na powierzchnię. Duże złoża , całe rudy złota znajdują się pod powierzchnią ziemi i są trudno dostępne. A samo złoto jako metal którego nie da się stworzyć a jedynie wydobywać, stał się dla ludzi bardzo cenny, również jako forma trzymania pieniędzy. Często jest traktowany jako tak zwana bezpieczna przystań w czasach chaosu na rynkach finansowych takich jak Giełda Papierów Wartościowych.


Złoto traci na wartości

Złoto traci blask przez zawirowania na rynkach finansowych. Tak ten cenny metal nadal jest uznawany za bezpieczną przystań w czasach kryzysu. Jednak jak wszyscy wiemy w 2018 roku mamy kolejny cykl koniunktury po dużym kryzysie finansowym z 2008 roku. Gospodarka całej planety przez 10 lat wychodziła z najpoważniejszego kryzysu jaki do tej pory zaobserwowaliśmy. Wcześniejsze kryzysy były ograniczone do lokalnych rynków a ten z 2008 roku pogrążył niemal cały świat za pomocą naczyń połączonych w postaci banków które wzajemnie sobie pożyczały pieniądze i zabezpieczały zyski na obligacjach opartych o kredyty hipoteczne.


Przez ostatnich 10 lat złoto faktycznie stanowiło dobre zabezpieczenie naszych funduszy przed utratą wartości, jednak pieniądze lubią się pomnażać a osoby zarządzające dużymi skarpetkami już wcześniej wycofały się z inwestycji w stabilne złoto aby przenieść pieniądze na rynek walut lub akcji. W obecnym momencie to właśnie na akcjach i walutach można znacznie więcej zarobić. Dlatego obserwujemy tak duży odwrót od cennego kruszcu którym jest złoto.


Czy istnieje ratunek dla złota poza kryzysem ?

Na to pytanie odpowiedź brzmi tak. Ale aby całość zobrazować musimy się troszkę cofnąć w czasie. Dawniej przed epoką industrializacji złoto było wyznacznikiem majętności danego państwa. To właśnie ilość posiadanego złota decydowała o tym które państwo było bardziej zamożne. Gdy nastały czasy szeroko pojętej finansjery, metal stracił na wartości na rzecz tak zwanego pustego pieniądza drukowanego bez poparcia w realnym majątku skarbu państwa.


Teraz ten trend się odwraca gdyż takie potęgi jak Rosja czy Chiny lub Indie stale skupują tony złota w celu zabezpieczenia swoich walut przed utratą wartości. Złoto w skarbcu państwa powoduje że kraj taki może bronić się skutecznie przed sankcjami i zawirowaniami na rynku walut. Teraz gdy złoto tanieje, Rosja wykorzystuje ten fakt by skupować z rynku duże ilości tego metalu. Tylko w lipcu 2018 roku Rosja zakupiła aż 26 ton złota w celu umieszczenia go w swoich skarbcach. Łączny zapas złota zgromadzony przez Rosję wynosi ponad 2000 ton i daje to jeden z najwyższych wyników na naszej planecie. Ciągły skup złota przez największe gospodarki ziemi powoduje że strata na wartości tego kruszcu nie postępuje tak dynamicznie jak mogłoby to wyglądać bez tej interwencji. Jednak skupowanie złota ma konkretny cel. Gdy zabraknie kruszcu stronie podażowej to cena złota sama zacznie rosnąć a tym samym każdy posiadacz złota zarobi.

Szukaj


Baner informacyjny z listą obsługiwanych banków Polskich
Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski
FaceBook Page
Google+