Puste
  • Dołącz do Certyfikat dla Wiarygodnych Firm PL
  • Wszystkie zalety Certyfikatu i Programu Wiarygodna Firma
  • Wszystkie zalety Certyfikatu Wiarygodna Firma
  • Dołącz do Katalogu Wiarygodnych Firm
Wiarygodnafirma.pl >> Kategorie >> Informacje >> Propaganda od Amazon

Propaganda od Amazon


2018-09-05

Jedna z trzech największych firm w świecie

Amazon rośnie do ogromnych rozmiarów pod względem wyceny na giełdzie papierów wartościowych z NY. Od kilku miesięcy zajmuje drugie miejsce pod względem wyceny i deklasuje praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa z całej naszej planety. Mimo to Amazon nie ustrzegą się problemów.


Wyśrubowane normy oraz bardzo chłodne podejście do pracownika powoduje że w internecie krążą niepochlebne informacje o tym pracodawcy. Nasza redakcja na samym początku istnienia w Polsce Amazon wysłała swoich dwóch pracowników w celu przeprowadzenia audytu incognito. Nasi wysłannicy zatrudnili się w nowo otwieranej hali wybudowanej pod Wrocławiem. Aby zapewnić miarodajny wynik nasi wysłannicy to kobieta i mężczyzna. O tym jak się zakończył audyt w Amazon można przeczytać w innym artykule.


Artykuły o złym podejściu do pracowników oraz o wyśrubowanych normach są potwierdzane przez strajki pracowników Amazon w różnych częściach świata. Widać szefostwu nie podoba się fala niechęci do tego pracodawcy. Amazon postanowił zatrudnić wychwalaczy czyli inaczej nazywanych propagandzistów. Ich zadaniem jest zakłamywanie rzeczywistości wstawianiem pochlebnych opinii pod negatywnymi wpisami.


Cała akcja dopiero się rozpoczęła ale internauci już rozpoznali jaki jest cel takiego podejścia. Po przez różne wpisy negatywne w internecie coraz mniej osób chce pracować u giganta dostarczającego przeróżne towary na zamówienie. A mimo ogromnej robotyzacji całej firmy, to pracownik fizyczny nadal jest niezbędny do funkcjonowania całego Amazon.


Prawdopodobnie dlatego Amazon postanowił zainwestować w osoby które próbują niwelować skutki negatywnych wpisów. Czasami seria odpowiedzi może doprowadzić do zniechęcenia osoby która wpisuje negatywne wypowiedzi. Jadnak w tej firmie pracowało tyle osób że bardzo trudno zahamować negatywne informacje. W końcu Amazon przez swoje wysokie standardy posiada bardzo duży procent osób zwolnionych dyscyplinarnie. A to na pewno nie pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku wokół przedsiębiorstwa.

Szukaj


Baner informacyjny z listą obsługiwanych banków Polskich
Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski
FaceBook Page
Google+