Rejestracja
Partner
Responsive image

Komputeryzacja powoduje bezrobocie


2014-07-27

Jak było dawniej ?

W nie tak dawnych czasach bo zaledwie dwadzieścia lat temu do większości procesów produkcyjnych wykorzystywana była siła robocza w postaci ludzkich rąk. Już w tamtych czasach szukano drogi na skróty. Zamiast kosić całą rodziną z sąsiadami pole za polem w całej wsi, dziś w jeden dzień robi to kombajn i jeden człowiek. Do młócenia ziarna również potrzebna była pomoc sąsiedzka, praca na jeden lub dwa dni w jednym gospodarstwie. Dziś zborze przyjeżdża do silosów prosto z pola bo wszystko robi kombajn. Tym samym zbędna jest pomoc sąsiedzka. To samo tyczy się innych gałęzi gospodarki. Automatyzacja i robotyzacja postępuje w szaleńczym tępię. To powoduje coraz większe bezrobocie wśród wszelkich grup społecznych.


Świeże informacje dla biznesu, tylko u nas


Robotyzacja i tak nastąpi

Już dziś można założyć że robotyzacja zastąpi człowieka w większości dziedzin. W niektórych wręcz bez elektronicznego ramienia nie moglibyśmy nic zrobić. Największym problemem automatyzacji jest brak szukania sposobów zagospodarowania wolnej siły roboczej. W Polsce w 2014 roku w styczniu było ponad 2,3 miliona bezrobotnych. W ogólnym interesie rządu jest aby każdy obywatel w wieku produkcyjnym miał pracę i odprowadzał podatki. Tylko w takim układzie państwo może być pewne konsumpcji wewnętrznej i przykładać mniejszą wagę do rozchwianego eksportu. Władimir Putin zakazem importu do Rosji, Polskiej wieprzowiny zachwiał stabilnością wielu chlewni produkującej tuczniki na potrzeby zamówień zagranicy. To pokazuje że trzeba dbać w pierwszej kolejności o solidne podstawy tu na miejscu, tu gdzie mamy wpływ na gospodarkę.


W Polsce ponad 56 % zagrożenia automatyzacją

W naszym kraju mimo szerokiego bezrobocia, z potrzeby cięcia wydatków, szuka się automatyzacji tam gdzie tylko można. Każda firma z miłą chęcią wymieni człowieka tam gdzie do tej samej czynności może postawić maszynę lub program komputerowy. Takie zachowanie wymusza na nasz agresywna polityka fiskalna wycelowana w biznes przez rząd. Głównym problemem polityków jest brak zrozumienia że to dzięki prywatnym przedsiębiorcom w budżecie państwa są jakiekolwiek pieniądze.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski