Rejestracja
Partner
Responsive image

Facebook: Będziemy monitorować wszystkie wiadomości


2014-08-23

Facebook

To obecnie najpopularniejszy portal społecznościowy na całym świecie. Po za kilkoma wyjątkami gdzie reżim komunistyczny zabrania używania Facebook-a, to nie ma miejsca gdzie by się nie pojawiał. Firmy same reklamują portal Marka Zuckerberga, na większości opakowań i reklam widnieje napis „Znajdź nas na Facebook”. Portal ma już ponad miliard użytkowników. O braku prywatności na Facebook już dawno było głośno. Jednak teraz każdy użytkownik będzie permanentnie inwigilowany.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie

Facebook Drug Task ForceFDTF

To nowa broń przeciw sprzedawcom nielegalnych przedmiotów w internecie. Do władz Facebooka dotarły informacje że za pomocą ich portalu szerzy się nielegalny obrót najróżniejszymi specyfikami, takimi jak dopalacze czy też narkotyki. Użytkownicy Facebook-a wykorzystują komunikator wewnętrzny strony do umawiania się na spotkania podczas których dochodzi do sprzedaży nielegalnych substancji. Dlatego Mark Zuckerberg, postanowił wdrożyć nowego policjanta który będzie monitorował to o czym ludzie piszą w wewnętrznym komunikatorze między sobą. Wszystko po to aby władze mogły szybciej namierzać sprzedawców nielegalnych substancji.


Reakcja użytkowników FB

Wraz z tą wiadomością pojawiła się fala niezadowolenia. Tutaj już nie chodzi tylko o walkę z przestępczością za pomocą internetu tylko o ogólny dostęp do prywatnych wiadomości użytkowników. W każdym kraju istnieje coś takiego jak poufność korespondencji. Facebook chce zniszczyć możliwość zachowania poufności własnych wiadomości. W końcu nowo powstała grupa pod nazwą Facebook Drug Task Force w skrócie FDTF będzie miała dostęp do wszystkich wiadomości które wyślemy czy też otrzymamy.


NBP wydało właśnie nowy banknot wykonany z plastiku o nominale 20 zł


Reakcja policji

Wszystkie organy ścigania bardzo ucieszyły się z możliwości inwigilacji prywatnych wiadomości przesyłanych przez użytkowników Facebooka. Już liczą na zwiększenie aresztowań osób które nieroztropnie będą przesyłać sobie informacje o imprezach i spotkaniach. Wystarczy że organ ścigania będzie już miał podejrzenie do jakiejś osoby i zobaczy wiadomość o spotkaniu lub imprezie, na pewno to miejsce zostanie odwiedzone przez funkcjonariuszy policji w celu skontrolowania sytuacji na miejscu.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski