Puste
  • Dołącz do Certyfikat dla Wiarygodnych Firm PL
  • Wszystkie zalety Certyfikatu i Programu Wiarygodna Firma
  • Wszystkie zalety Certyfikatu Wiarygodna Firma
  • Dołącz do Katalogu Wiarygodnych Firm
Wiarygodnafirma.pl >> Kategorie >> Polityka >> PiS chce wprowadzić dodatkowy podatek od paliwa

PiS chce wprowadzić dodatkowy podatek od paliwa


2017-07-10

Nowy podatek w cenie paliwa od posłów PiS

Parlamentarzyści z opcji politycznej skrajnej prawicy którzy podstępem za pomocą obietnic cofnięcia reformy emerytalnej oraz rozdawania pieniędzy na dzieci przejęli władzę w Polsce łamią własne zapowiedzi. Jarosław Kaczyński w 2011 roku przekonywał rząd Donalda Tuska że paliwo może być tańsze, a sposobem na to ma być obniżenie akcyzy. Również obecna Pani premier Beata Szydło w 2016 roku podczas przemówienia w sejmie deklarowała że podnoszenie podatków nie jest sposobem na łatanie dziury budżetowej.


Tymczasem politycy z partii Prawo i Sprawiedliwość pod osłoną wizyty Amerykańskiego prezydenta Donalda Tump-a, złożyli poselski projekt który zakłada wprowadzenie do ceny paliwa dodatkowego podatku w wysokości 20 groszy netto do każdego zakupionego litra paliwa. Przypominamy że to kwota netto czyli należy do niej dodać podatek VAT, to kolejne 5 groszy co daje nam razem 25 groszy nowej opłaty która bezpośrednio podnosi koszty użytkowania samochodu.


Na co politykom te pieniądze ?

Oficjalna linia tłumaczenia to czysta propaganda. Znaleziono kozła ofiarnego w postaci samorządów, które niby domagają się większych pieniędzy na remonty oraz budowę nowych drug w swoich obwodach. Jak wiadomo w Polsce na wszystko brakuje, dlatego też politycy widzą tylko jedną kieszeń z której można brać i brać czyli kieszeń obywatela. Problemem może też być to że w historii Polskiej polityki już kilka razy wprowadzano dodatkowe koszty podnoszące cenę paliwa tłumacząc że to na nowe drogi. Pieniądze jednak trafiały do budżetu państwa i tam ginęły w otchłani deficytu.


Obecnie Partia PiS szuka pieniędzy na pokrycie swojego zobowiązania z czasów wyborów z 2015 roku. Obiecali w tamtym czasie obywatelom że obniżą wiek emerytalny który został podniesiony przez polityków Platformy Obywatelskiej (PO). Faktycznie Prawo i Sprawiedliwość (PiS) wywiązało się z tego zobowiązania tak samo jak i z obiecanej oferty Rodzina 500+. Jednak koszty cofnięcia wieku emerytalnego zostały wyliczone na 9 miliardów złotych tylko w 2017 roku. Politycy partii PiS szacują że z nowej opłaty do budżetu państwa wpłynie około 4 do 5 miliardów nowych pieniędzy. Dodatkowo do fiskusa wpłynie niecały dodatkowy miliard złotych z podatku VAT który jest też częścią składową nowej opłaty.


Nie tylko paliwo podrożeje ?

Niestety to prawda, jeśli protest obywateli zostanie zlekceważony to realnie wzrośnie cena każdego paliwa. Mówimy tu o wszystkich dostępnych paliwach, benzyna, ropa oraz gaz. Do każdego litra tych paliw energetycznych zostanie dorzucona opłata w wysokości 25 groszy brutto. A to oznacza że gaz będziemy tankować powyżej ceny 2,10 zł za litr brutto. Wraz z wzrostem ceny paliw wzrosną wyceny wszystkich usług transportowych oraz towarów które podlegają przewozowi. To oznacza wyższe ceny w sklepach dla wszystkich obywateli również tych którzy nie posiadają samochodu.


Potrzebny jest stanowczy sprzeciw planowanym zmianom. Partyjniacy Prawa i Sprawiedliwości pod osłoną wizyty Amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa złożyli projekt jako poselski. Tak się robi aby prace legislacyjne przebiegały znacznie szybciej niż w przypadku projektu rządowego. Skoro już raz wykorzystali zasłonę dymną to jest duże prawdopodobieństwo że faktycznie pieniądze będą zbierane na nowe drogi a przeznaczone na łatanie dziury budżetowej wytworzonej przez obietnice wyborcze które skusiły biedniejszą część społeczeństwa do głosowania na partię która obiecała dużo rozdawać i nie podwyższać podatków. Tymczasem okazuje się że rozdawnictwo trzeba jakoś pokryć i zamiast wycofać się z obietnic to wolą złamać słowo i podwyższyć podatki lub wprowadzać nowe opłaty byle tylko pozyskać fundusze od społeczeństwa.

Szukaj


Baner informacyjny z listą obsługiwanych banków Polskich
Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Internetowa Agencja Marketingowa Ads-Center.NET Krzysztof Wolski. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski
FaceBook Page
Google+