Rejestracja
Partner
Responsive image

Czy nadal opłaca się wydobywać BTC


2022-02-15

BitCoin co to jest ?

BitCoin to cyfrowa waluta nazywana też kryptowalutą, bez fizycznego właściciela. Tradycyjne waluty są drukowane przez banki centralne danego kraju, przez to podlegają różnym czynnikom gospodarczym podczas wyceny czyli określania ich tak zwanego kursu. BitCoin nie posiada swojego banku centralnego. A informacje o przeprowadzonych transakcjach oraz stanu posiadania poszczególnych portfeli są przechowywane w formie zaszyfrowane na wielu komputerach tworzących tak zwane węzły między sobą. To właśnie osoby zajmujące się kopaniem wirtualnej waluty Bitcoin dostarczają mocy obliczeniowej potrzebnej do przeprowadzania transakcji oraz zaszyfrowywania księgi transakcji w postaci blockchain.


Co to blockchain w Bitcoin ?

Blockchain pojawił się w ogólnym społeczeństwie razem z Bitcoin. Blockchain jest używany w celu zapisywania transakcji wymiany kryptowaluty między portfelami. Tak wymiana tutaj dochodzi między portfelami bo nigdzie nie ma rejestru portfeli, również nie można namierzyć właściciela danego portfela. Po prostu posiadacz danej ilości Bitcoin (BTC), jest ich posiadaczem. Za to blockchain ma stać na straży ciągłości transakcji i być taką księgą przeprowadzonych operacji.


Jak można sobie wyobrazić blockchain ?

Blockchain można sobie wyobrazić w formie książki przychodów i rozchodów w tradycyjnej księgowości. Tak również w świecie kryptowalut istnieją rozliczenia. Dzięki temu, nikt nie może sobie namnożyć dowolnej liczby Bitcoin, i cały system zachowuje w miarę stabilność.


Wzrost kosztów energii elektrycznej

Obecnie (rok 2022 luty), mamy ogromny problem ze wzrostem kosztów związanych z użyciem prądu elektrycznego. Jak wiadomo komputery oraz specjalne maszyny górnicze do wydobywania kryptowalut zużywają duże ilości prądu elektrycznego. Podstawowy zasilacz do AntMiner pobiera do 1600 W/godzinę. A to jest całkiem sporo gdyż to urządzenie musi pracować całą dobę bez wyłączania. Ciągła praca przez cała dobę może pochłonąć 38,4 kWh w czasie tylko 1 dnia. Obecnie cena 1 kWh to 1,12 zł brutto dla odbiorcy indywidualnego, firmy mają wyższe koszty. A zaznaczyć trzeba że w jeden dzień nie jesteśmy w stanie wykopać bitcoina, co najwyżej możemy uczestniczyć w kilkudziesięciu satoshi przyłączając się do dużej kopalni.


Wzrost kosztów energii elektrycznej wpływa na opłacalność całego przedsięwzięcia. Nie da się ograniczyć energochłonności koparek kryptowalut. Te urządzenia potrzebują do swojego działania odpowiedniego natężenia prądu i niestety będą nadal zużywać tyle prądu ile obecnie, przy wykorzystaniu obecnej technologii. Ratunkiem może być zmiana podejścia i zamiast płacić za moc obliczeniową, ta sama nagroda będzie za udostępnianie miejsca na dysku twardym do przechowywania kolejnych bloków blockchain.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski