Puste
  • Dołącz do Certyfikat dla Wiarygodnych Firm PL
  • Wszystkie zalety Certyfikatu i Programu Wiarygodna Firma
  • Wszystkie zalety Certyfikatu Wiarygodna Firma
  • Dołącz do Katalogu Wiarygodnych Firm
Wiarygodnafirma.pl >> Kategorie >> Gospodarka >> Będzie drożej w sklepach

Będzie drożej w sklepach


2017-07-11

Zbliża się czas gdy wszystko podrożeje

To nie jest wróżba jakiegoś jasnowidza a przewidywania oparte na faktach. Dokładniej chodzi o partię Prawo i Sprawiedliwość która mimo głośnych zapewnień podczas wieców wyborczych podnosi podatki. Tym razem mowa jest o nowej daninie która ma wesprzeć nowo powstały fundusz druk samorządowych. Takowy fundusz tak naprawdę pewnie nie powstanie bo z projektu ustawy wynika że pieniądze najpierw trafią do budżetu państwa a później będą rozdysponowane. To jest równoznaczne z tym że przepadną jak poprzednie dodatkowe koszty paliwa w dziurze budżetowej.


A z jakiego źródła wiemy że wszystko podrożeje ?

Cała afera wynikła w dzień gdy w Polsce wizytował prezydent USA Donald Trump. Podczas wizyty amerykańskiego przywódcy gdy media i całe społeczeństwo było zajęte obserwowaniem wizyty, posłowie Prawa i Sprawiedliwości postanowili złożyć po cichu projekt ustawy poselskiej która zakłada wprowadzenie nowej opłaty do ceny paliwa w wysokości 20 groszy netto na litrze paliwa. Nowa opłata ma być naliczana do każdego litra paliwa zatankowanego na stacjach paliw czyli dotyczy to benzyny, diesla oraz gazu. Nowy podatek dotknie w takim razie wszystkich Polaków nawet tych którzy nie posiadają samochodu.


Nasza strona powstała po to by komentować takie zdarzenia

Redakcja WiarygodnaFirma.pl powstała w celu komentowania i prostowania zakłamanych informacji. Podejmujemy się chłodnej analizy każdego z nowych faktów i opisujemy to bezstronnie w celu poszerzenia wiedzy Polskich obywateli którzy czytają nasze wypracowania. Zachęcamy do stałego monitorowania publikowanych artykułów i tym samym zwiększania własnej wiedzy.


Jak nowy podatek wpłynie na życie publiczne ?

Okazuje się że 20 groszy netto czyli 25 groszy brutto nowego podatku to spory problem dla społeczeństwa. Aby roztrząsnąć cały problem należy rozpocząć poszukiwania u źródła. Na samym początku należy wspomnieć że Prawo i Sprawiedliwość podczas wyborów w 2015 roku głośno deklarowało za pomocą swoich posłów że nie będą podwyższać podatków. Mówili wręcz o obniżeniu podatku VAT, mimo to VAT nadal płacimy w wysokości 23 % a szykuje nam się globalna względem usług i towarów podwyżka za sprawą nowego podatku wliczanego w cenę paliwa.


Gdyby tylko paliwo drożało to jeszcze można by jakoś nad tym przejść do porządku dziennego gdyż obecne ceny są o złotówkę niższe niż te z 2014 roku. Jednak wprowadzając dodatkowy koszt do każdego litra paliwa realnie wpływa się na inne sfery gospodarki. Paliwo służy nie tylko do tankowania aut prywatnych ale w szczególności do tankowania samochodów dostawczych oraz tirów które transportują towary na duże odległości. Praktycznie każda usługa i towar związane są z transportem a do transportu potrzebne jest paliwo. To oznacza że gdy podrożeje paliwo podrożeją też usługi transportowe a to wpłynie na cenę towarów transportowanych.


Następnym problemem jest rolnictwo, do wytworzenia i przetransportowania płodów rolnych potrzebne jest paliwo które zasila maszyny oraz agregaty prądotwórcze. Wzrost kosztów obsługi maszyn spowodowany wzrostem ceny paliwa spowoduje wzrost cen towarów konsumpcyjnych a nie zapominajmy że dojdzie też podwyżka związana z transportem do hurtowni i sklepów. Wzrosną usługi kurierskie gdyż oparte są na transporcie. A transport jak już chyba wszyscy czytelnicy zauważyli podrożeje z uwagi na droższe paliwo. To też sprawi że zamawiając coś ze sklepów internetowych oraz platform aukcyjnych więcej zapłacimy za dostarczenie zakupów do naszego domu.


I oto w ten prosty sposób dorzucając jedynie 20 groszy netto do każdego litra paliwa politycy partii PiS czyli Prawo i Sprawiedliwość (dla swoich), złamało po raz kolejny obietnice wyborcze a tym samym wyciągają więcej pieniędzy z naszych portfeli. A chyba wszyscy pamiętamy jak w 2011 roku Jarosław Kaczyński jasno instruował rząd Donalda Tuska jak można obniżyć ceny paliwa aby Polakom żyło się taniej i lepiej. Widać że partyjniacy partii PiS zawsze szkodzili Polsce stawiając własny interes ponad wszystko. Podczas gdy byli w opozycji namawiali rząd poprzedników do populistycznych obniżek wiedząc że takie nie zostaną wprowadzone z uwagi na uszczerbek na finansach a jak by jednak wprowadzili to zbiorą znacznie mniej z podatków, czyli wygrana w każdym przypadku. Teraz gdy PiS rządzi to sami chętnie podnoszą koszty paliwa by zwiększyć dopływ pieniędzy do budżetu by więcej było na nagrody dla partyjniaków.

Szukaj


Baner informacyjny z listą obsługiwanych banków Polskich
Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Internetowa Agencja Marketingowa Ads-Center.NET Krzysztof Wolski. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski
FaceBook Page
Google+