Rejestracja
Partner
Responsive image

Czy dolar może dalej drożeć ?


2016-12-06

Czy dolar będzie po 5 złotych ?

Patrząc na obecną sytuację polityczną i gospodarczą, niektórzy ekonomiści ci bardziej pesymistyczni wieszczą teorie iż dolar może być wart nawet 5 złotych w połowie 2017 roku. Wiele osób które posiadają większe zasoby gotówki zgromadzonej podczas wielu lat życia doskonale radzi sobie na rynku wymiany walut. Dlatego łatwo im podejmować decyzje o zamianie rodzimej złotówki na dolary które doskonale znają ze swojej młodości. Starsi obywatele Polski już nie jeden raz kupowali dewizy w celu ochrony lub zarobku na swoim zgromadzonym kapitale. Dlatego słysząc zapowiedzi wzrostu i to tak dynamicznego na wartości dolara i widząc co się do tej pory działo z jego wyceną zastanawiają się czy aby nie ulokować ponownie w tej walucie swoich oszczędności. Ale to może być pułapka i miejsce w którym stracisz swoje oszczędności.


Dolar w naszej historii tylko raz był w obecnych okolicach wyceny czyli po 4,20 zł za sztukę. To oznacza że to nie jest jego standardowa wycena. Podobny rajd miał miejsce w czasach kryzysu w Polsce. Dość ciekawe że i obecnie dolar idzie w górę. Agencje ratingowe wieszczą spowolnienie gospodarcze w Polsce. Jednak niska wartość złotówki do dolara powoduje że Amerykańskie banki wpisały ponownie Polskę na listę krajów w których warto zainwestować. Niska wycena złotówki jest już blisko historycznych szczytów a dodatkowo akcje na Warszawskiej giełdzie są również przecenione po fali rocznej wyprzedaży. To oznacza że wymieniając dolary na złotówki i inwestując w akcje firm notowanych na Warszawskiej giełdzie mogą podwójnie zarobić. Raz na wzroście wartości akcji i drugi przy sprzedaży złotówek gdy Polska waluta się umocni. Takie działania miały już miejsce na Polskiej złotówce w niedalekiej historii.


Dolar walczy na wycenie 4,20 zł

Na wykresach wartości dolara w stosunku do złotego widać że dolar ma problemy z przebiciem poziomu 4,22 zł. Mimo umacniania się dolara w stosunku do większości walut świata, złotówka dziś skutecznie się broniła. Mateusz Morawiecki zapewnia że rząd nie interweniuje na rynku walut i nie broni kursu naszej złotówki. A obserwowany od dwóch dni skokowy wzrost indeksów w Warszawie każe myśleć o ogromnych transferach dolarów na złotówki. Tylko bardzo duże zlecenia mogą zatrzymać postępujące umacnianie się dolara wobec złotego. Pojawienie się ogromnego kapitału na Warszawskiej giełdzie może być wytłumaczone właśnie poleceniem przez Amerykańskie banki kupowania złotówki i inwestowania na GPW.


To też właśnie się dzieje. Analitycy którzy pracują w tej branży od wielu lat doskonale wiedzą że na walutach często dochodzi do przegrzania wartości a owocuje to zwrotem kapitału w drugą stronę. Inwestorzy widzą takie momenty w których warto zmienić trend gdyż wycena została tak drastycznie przeceniona że odwrócenie trendu przyjdzie bardzo szybko.


Dlatego uważamy że dolar raczej bardzo już nie podrożeje. Jeśli zyska na wartości to pod presją bardzo negatywnych informacji z Polski. Mamy nadzieję że takich nie będzie i złotówka odzyska swoją siłę.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski