Rejestracja
Partner
Responsive image

Gdzie kupić domenę internetową ?


2018-03-31

Gdzie kupić domenę internetową ?

Jest to jedno z tak zwanych pytań podstawowych. Pytanie to powinno być zadane jeszcze zanim dokonamy wyboru domeny którą chcemy wykupić. Jest to tak ważne pytanie że zaniedbanie w tej kwestii spowoduje wyższe koszty utrzymania projektu a nawet firmy. A jeśli w firmie lub fundacji mamy więcej niż jedną domenę to nadmierne koszty przybierają na sile a w efekcie przepalają pieniądze przedsiębiorstwa które mogłyby być znacznie lepiej wykorzystane. A więc gdzie kupić domenę internetową i co trzeba wiedzieć o domenach aby zakup był opłacalny ? Odpowiedź jest złożona i opiera się na kilku czynnikach o których napiszemy szerzej poniżej.


Na pytanie „Co to jest domena internetowa ?”, odpowiadamy w innym artykule ale na potrzeby pełnego wytłumaczenia tego zagadnienia zamieszczamy odnośnik do miejsca gdzie szerzej omówiono ten temat.


Co trzeba wiedzieć o domenach internetowych ?

Aby wiedzieć gdzie kupić domenę internetową najpierw musimy wiedzieć kilka rzeczy o samych domenach. Domena to w skrócie adres internetowy. Osoby znające nazwę strony mogą ją wpisać bezpośrednio w pole adresu przeglądarki internetowej i po naciśnięciu klawisza „Enter” wczyta nam się widok strony którą wywołaliśmy z internetu. Domenę opłacamy, sama nazwa ani ciąg znaków nigdy nie jest czyjąś własnością. Raz w roku możemy przedłużyć jej używanie ale jeśli spóźnimy się z wniesieniem opłaty możemy stracić nasz adres a ktoś inny będzie mógł go przejąć.


Z uwagi na fakt że domenę należy opłacać raz do roku, należy również patrzeć na koszty takiego przedłużenia. Tutaj są stosowane przez sprzedawców różne metody złapania klienta. W historii znalazły się firmy które rozdawały domeny za przysłowiowe 0 złotych, ale tak naprawdę wiązały klienta umową na 4 lata z koniecznością wnoszenia wysokich opłat przedłużających. Wysokość tych opłat była nawet 4 razy wyższa niż te uznane za standardowe w innych firmach świadczących identyczne usługi. Także w pierwszej kolejności uważaj na promocje 0 złotych. Przeczytaj dokładnie regulamin, bo takie promocje często są związane z wyższymi kosztami w następnych latach. Wynika to z faktu że firma rejestrująca domeny, inwestuje w nasz adres na pierwszy rok. Nikt im nie daje takich super promocji, te firmy inwestują swoje pieniądze aby zyskać w sprytny sposób klienta. Następnie muszą ten kredyt zaufania odzyskać w następnych latach. Najciekawsze jest że żadna firma stosująca wyższe ceny domen nie obniża ceny przedłużenia po kilku latach współpracy. To oznacza że pierwszy rok za 0 zł może nas kosztować przez następne lata po kilkadziesiąt złotych na jednej domenie. A to bezpośrednio obciąża projekt. W przypadku jednej domeny to nie jest jakiś duży koszt ale posiadając już 100 domen skala problemu rośnie geometrycznie. Teraz już mamy pewien pogląd gdzie kupować a raczej gdzie nie kupować domeny internetowej.


Warto sprawdzić oferty średnich i mniejszych dostawców usługi rejestracji domeny. Mniej znane marki świadczą równie dobrze swoje usługi co gracze znani z reklam w gazetach i telewizji. Wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki hasło takie jak „Tanie domeny”, „Tanie przedłużenia domen”. W ten prosty sposób znajdziemy kilka firm które dostarczą nam domenę oraz niskie koszty przy zachowaniu wysokiej jakości usługi.Artykuł tworzony przy współpracy z serwisem TaniaDomena.EU

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski