Puste
  • Dołącz do Certyfikat dla Wiarygodnych Firm PL
  • Wszystkie zalety Certyfikatu i Programu Wiarygodna Firma
  • Wszystkie zalety Certyfikatu Wiarygodna Firma
  • Dołącz do Katalogu Wiarygodnych Firm
Wiarygodnafirma.pl >> Kategorie >> Gospodarka >> USA czeka na FED

USA czeka na FED


2016-11-21

Dolar drożeje

Mimo spadku 20 lipca 2016 roku o dwa grosze, dolar w ostatnim czasie stale drożeje. W 2010 roku gdy dolar spadł do wartości 2,20 zł za sztukę nikt nie spodziewał się że ta waluta tak szybko odzyska swoją siłę. W sześć lat po drugiej fali kryzysu finansowego w skali światowej dolar odzyskał swoją siłę i wartość. Właśnie po wybuchy afery finansowej w USA gdy okazało się że kilka banków ma ogromną liczbę toksycznych niespłacanych kredytów, system finansowy kraju stał nad przepaścią. Deficyt budżetowy, nie pozwalał już na zbyt elastyczne posunięcia. Mimo to udało się uruchomić skup aktywów z rynku za pomocą drukowanych ponad limit nowych banknotów. Oczywiście nie można o tak sobie drukować banknotów bez wpływu na ekonomię i rynki kapitałowe. To posunięcie pomogło znaleźć się dolarowi w okolicach 2,20 zł za jedną sztukę Amerykańskiej waluty.


Mimo wielkich problemów w świecie bankowym USA, za pomocą dodruku banknotów ożywiło gospodarkę. Dodatkowe pieniądze zmniejszyły siłę nabywczą tej waluty, ale mimo to udało się spłacić wszystkie wymagalne transze dla wierzycieli skarbu państwa USA. Skup obligacji krajowych korporacji pozwolił wyjść z opresji również największym firmom Stanów Zjednoczonych Ameryki. Po siedmiu latach od wybuchu kryzysu w USA praktycznie nie ma śladu po dawnych problemach i długach. Rynek pracy co miesiąc informuje o nowych zagospodarowanych miejscach pracy. Rosną inwestycje w budownictwo oraz coraz więcej jest sprzedawanych nowych domów. Lata obniżonych stóp procentowych oraz pompowanie ogromnych ilości pieniędzy w gospodarkę odpłaciły się wysoką koniunkturą do tego stopnia że Rezerwa Federalna USA myśli już o podnoszeniu stup procentowych co dodatkowo wzmacnia dolara.


Wyższe stopy procentowe w USA

Janet Yellen szefowa Amerykańskiej Rezerwy Federalnej jest odpowiednikiem naszego szefa Rady Polityki Pieniężnej. Decyduje ona wraz z współpracownikami o stopach procentowych w USA. Od pewnego czasu, licząc w cyklach informacyjnych na temat stóp to od trzech spotkań, stale mówi się o kolejnej podwyżce stóp procentowych. Już raz w 2015 roku Amerykanie zdecydowali się na taki krok. Efekt był porażający. Masowy odpływ kapitału z rynków wschodzących w kierunku USA. Inwestorzy postanowili wzbogacić się na wzroście stopy procentowej w Ameryce. Obecnie mamy podobny trend. Od pewnej chwili dolar notorycznie drożeje. Dziś mamy niewielką korektę po wczorajszym skokowym wzroście ale jutro lub po jutrze spodziewamy się kolejnego umocnienia. Jest to efekt wybrania nowego prezydenta którym został Donald Trump. Znany z Nowego Yorku inwestor z rynku nieruchomości. Jest miliarderem i na starcie zadeklarował że za swoją pracę w białym domu nie będzie pobierał wynagrodzenia. Jego fortuna jest dość sporych rozmiarów, nie jest najbogatszym człowiekiem świata ani Ameryki ale majątek jest liczony w miliardach dolarów. Jego plany są związane z przywróceniem patriotyzmu gospodarczego, aby większość produktów był produkowana w USA co dodatkowo zmniejszy i tak niskie już bezrobocie. Dobre warunki w gospodarce, przywrócony spokój w segmencie finansowym i regularna spłata zobowiązań skarbu państwa sprawiły żę dziś dolar w Polsce jest wyceniany na 4,17 zł . Rekord na parze PLN/USD to 4,75 zł. I okazuje się że to jest ponownie osiągalne.

Szukaj


Baner informacyjny z listą obsługiwanych banków Polskich
Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski
FaceBook Page
Google+