Rejestracja
Partner
Responsive image

Spadło zaufanie do banków


2018-11-25

Obraz po aferze KNF

Po tym co usłyszeliśmy 13 i 19 listopada 2018 roku, trudno jest mówić o zaufaniu do jakiejkolwiek instytucji państwowej w której czołowe stanowiska zajmują politycy z partii Prawo i Sprawiedliwość. Ja jako człowiek urodzony po 80 roku w Polsce miałem przeświadczenie że haracz od przedsiębiorców próbują ściągać jedynie osoby powiązane ze światem przestępczym, czyli mafiozi. Tymczasem okazuje się że Marek Chrzanowski, prezes Komisji Nadzoru Finansowego podczas prywatnych spotkań z biznesmenami proponował zatrudnienie znajomego prawnika za dość wygórowane wynagrodzenie sugerując że po pozytywnej decyzji o zatrudnieniu wskazanego prawnika bankierzy uzyskają spokój w biznesie.


Rozmowa z Leszkiem Czarneckim została zarejestrowana dlatego możemy jasno mówić o przestępczym procederze. Wszyscy już wiemy z doniesień prasowych że osoba proponowana na stanowisko prawnika w Getin Noble Bank została umieszczona prawdopodobnie w podobnych okolicznościach w innym prywatnym banku. Na szczęście Wrocławski biznesmen miał na tyle ikry w sobie by ujawnić ten proceder i uchronić pozostałych przedsiębiorców przed podobnym losem.


Do niedawna wydawało się że te czasy mamy już za sobą gdzie chciwi urzędnicy z ramienia partii rządzącej mogą tak zmieniać przepisy prawa by niemal w legalny sposób odbierać dorobek życia pozostałych obywateli. Podobno PRL oraz sowieckie metody odeszły w niepamięć. Partia PiS szczyci się ustawą dzięki której odbiera przywileje finansowe osobom które pracowały przed 1990 roku w służbach czy milicji. A następnie sami uchwalają takie prawo aby móc odbierać cudzy dorobek.


Wszystkie banki straciły

Dnia 13 listopada dowiedzieliśmy się że rząd za pomocą Komisji Nadzoru Finansowego próbował przejąć bank o wartości 40 miliardów za przysłowiową złotówkę. Dokładnie 7 listopada przez sejm przechodziła poprawka do przepisów dla KNF która umożliwia nacjonalizowanie prywatnych banków przez wskazane państwowe podmioty. Dlatego Leszek Czarnecki ujawnił sprawę 13 listopada gdy zagrożenie stało się realne. Wcześniej rząd ani KNF nie posiadał odpowiednich przepisów aby można było przeprowadzić taką kradzież. I tutaj będziemy nazywali rzeczy po imieniu. Nie obchodzi nas to że ktoś stworzy złodziejskie przepisy i w świetle prawa będzie przeprowadzał legalne procesy. Jeśli dojdzie do przejęcia jakiegoś banku na podstawie tych przepisów będziemy otwarcie pisać o złodziejskim procederze w białych rękawiczkach przy poklasku posłów i senatorów z partii Prawo i Sprawiedliwość. W dniu 13 listopada wszystkie banki zapłaciły za utratę zaufania do KNF oraz w perspektywie nowej afery. Inwestorzy po prostu spanikowali i rozpoczęli masowe wyprzedawanie swoich udziałów w instytucjach finansowych. Dodatkowo partia Prawo i Sprawiedliwość odrzuciła możliwość powołania komisji śledczej afery KNF w celu wyjaśnienia wszystkich wątków.


Obecnie można byłoby się zastanawiać nad podjęciem działań prawnych przeciwko państwu, gdyż przez działania osób bliskich premierowi i prezydentowi wielu inwestorów straciło część swojego majątku. Dlatego zasadne jest zapytanie o przedwczesne wybory z powodu utraty zaufania nie tylko do KNF ale również do rządu Prawa i Sprawiedliwości

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski