Rejestracja
Partner
Responsive image

Dwa Rosyjskie banki na skraju bankructwa


2014-08-08

Za co Rosja dostała sankcje gospodarcze ?

Rosja ze swoją niepohamowaną wizją największego mocarstwa na świecie pod względem terytorialnym, nielegalnie zajęła Krym. To bardzo ważny półwysep. Na Krymie stacjonowały Rosyjskie statki wojenne. Cała flota czarnomorska miała tam bazę wojskową. Ukraina na mocy porozumień międzynarodowych udostępniała Rosji swoje bazy wojskowe gdzie mogły stacjonować ich statki wojenne. W zamian Rosja dostarczała Ukrainie gaz po niższej cenie. Konflikt który wybuchł po obaleniu prorosyjskiego prezydenta Jankowicza, miał na celu przejęcie władzy nie tylko nad Krymem. Rosja miała apetyt na część lub całą Ukrainę. Podsumowując Rosja została ukarana przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone Ameryki za złamanie traktatu wersalskiego i naruszenie demokratycznie uznanych granic państwa Europejskiego.

Kodeks dobrych praktyk w biznesie

Rosja odpowiada sankcjami

7 Sierpnia Rosja wprowadziła kontr sankcje dla Unii Europejskiej, USA, Kanada i Japonia. To ma być kontratak w zamian za sankcje nałożone na Rosyjską gospodarkę. Władimir Putin zabronił sprowadzać do Rosji mięso wieprzowe, wołowe, owoce i warzywa. Rosja uważa że towary do tej pory sprowadzane z zewnętrznych krajów były słabej jakości. Putin uważa że lepszym rozwiązaniem jest produkcja krajowa. Ciekawe tylko dlaczego wpadł na ten pomysł dopiero teraz. Populizm przemawia przez Władimira Putina który uważa że Rosja sama sobie poradzi.


Problemy energetyczne nie przeszkadzają Polskim politykom odsuwać w czasie ustawy o OZE


Rosyjskie banki na skraju bankructwa

Po wprowadzeniu 1 Sierpnia 2014 roku sankcji gospodarczych na Rosję, mamy pierwsze oznaki ich działania. Nikt nie spodziewał się że Rosja tak szybko zostanie rzucona na kolana. Władimir Putin doprowadził swoją nieustępliwością do izolacji kraju na rynkach międzynarodowych. Zakaz importu żywności z Unii Europejskiej i USA powoduje wzrost cen w sklepach. Dwa z pięciu banków które zostały objęte sankcjami już zwróciły się do rządu o pomoc finansową. Własny bank Gazpromu o nazwie Gazprombank poprosił w dniu 7.08.2014 o dofinansowanie rzędu 1,1 mld dolarów. Drugi z banków rzuconych na kolana o nazwie Rosselkhozbank poprosił o 2,8 mld dolarów. To dopiero początek recesji w Rosji. Tamtejszy rynek zmierzy się teraz z rosnącymi cenami żywności oraz brakiem przepływu gotówki w bankach. Już teraz waluta Rosji czyli rubel notuje spadek na międzynarodowej giełdzie walut.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski