Rejestracja
Partner
Responsive image

Wiarygodne informacje, Aktualne wiadomości

Problem z dostępem do gotówki w Polsce

Niestety wydarzenia na Ukrainie spowodowały również problemy w Polsce. Mieszkańcy Polski tłumnie ruszyli po pieniądze do banków. Mniejsze punkty bankowe, już w godzinach przedpołudniowych były pozbawione gotówki. Również niektóre bankomaty wyświetlają komunikat o chwilowej niedostępności.

Czy nadal opłaca się wydobywać BTC

BitCoin jako kryptowaluta oparta o protokół proof-of-work (wynagrodzenie za „kopanie” czytaj pracę), wymusza zużycie dużej ilości energii elektrycznej w celu budowania kolejnych bloków z informacją o przeprowadzonych transakcjach.

Wyższe koszty stałe oraz produkcji

Nowy rok nie rozpieszcza przedsiębiorców. Już na starcie przywitały nas ustawowe podwyżki płacy minimalnej oraz stale ostatnio wzrastające koszty nośników energii. Do tego drożeją surowce. A klienci chcieliby aby ceny produktów taniały.

Opłata za konto PayPal 50 zł

To już chyba koniec ery darmowych kont w serwisie PayPal. Od 16 grudnia 2020 roku zostanie wprowadzony nowy regulamin, który zmienia zasady darmowych kont. Z informacji dostarczonych od PayPal, nie można wywnioskować co jest powodem zmiany podejścia do klientów, jednak wszelkie czynności związane z aktywnym udziałem supportu jak i brakiem aktywności konta będzie podlegać opłatom.

Praca zdalna do regulacji w UE

Urzędnicy Unii Europejskiej zauważyli podczas pandemii że stare zasady organizowania pracy, które były dostosowane do pracy biurowej ni jak mają się do rzeczywistości cyfrowej. Pandemia obnażyła wiele braków w legislacji łącznie z brakiem regulacji w kwestii pracy zdalnej.

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych CRBR

PiS przygotował pułapkę legislacyjną na wspólników i właścicieli spółek kapitałowych zarejestrowanych na terenie Polski. Utworzono nowy rejestr o którym nikogo nie poinformowano, a za brak dokonania wpisu grożą wysokie kary nawet do 1 miliona złotych.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski