Partner
Responsive image

Wiarygodne informacje, Aktualne wiadomości

Nowe szczyty na GPW

Od dwóch dni, czyli po referendum we Włoszech, nasza Polska Złotówka jest poważnie przeceniona. Jednocześnie widać na walutach lekkie odbicie i rajd świętego mikołaja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Co to oznacza ? Dowiesz się z naszego opracowania.

Czy dolar może dalej drożeć ?

Czy dolar może być wart 5 złotych ? Takie rewelacje są wieszczone przez niektórych pesymistycznych analityków. Jednak czy działając w ekonomii możemy wierzyć że uda się dotrzeć dolarowi do takiej wyceny ?

Wyhamowanie wzrostów na ropie

Decyzja kartelu OPEC chyba tylko chwilowo wpłynęła na wzrost ceny ropy naftowej na międzynarodowych rynkach. Rosnąca cena od dłuższego czasu powoduje że opłaca się uruchamiać droższe szyby wydobywcze z łupków co powoduje wzrost ilości surowca na rynku.

Podwyżki cen towarów

Czekają nas podwyżki cen towarów które kupujemy w sklepach. Po ponad 20 miesiącach deflacji, do władzy wraca inflacja. Wszystko przez wzrost ceny ropy naftowej w obliczu podpisania porozumienia o wprowadzeniu limitu wydobycia tego surowca.

Benzyna po 5 zł na święta

Niestety wszystko wskazuje na to że za benzynę na święta Bożego Narodzenia będziemy płacić około 5 złotych za litr. To efekt porozumienia państw zrzeszonych w kartelu OPEC, spadku na wartości złotówki oraz referendum we Włoszech.

Porozumienie kartelu OPEC

Państwa zrzeszone w kartelu OPEC doszły do porozumienia w sprawie ograniczenia wydobycia ropy naftowej i dostarczania jej w ustalonej ilości na rynek. Ograniczenie wydobycia o 750 tysięcy baryłek dziennie.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski