Partner
Responsive image

Wiarygodne informacje, Aktualne wiadomości

Ulga na start pułapką

Mateusz Morawiecki obecny premier Polski hucznie zapowiadał wejście nowej metody wsparcia osób zakładających nową działalność gospodarczą. Ulga na start polega na zwolnieniu ze składek ZUS przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia działalności jednak jest drugi dno tej sytuacji.

Handel dobija rolnictwo

Gdy prześledzić drogę owoców i warzyw od miejsca zbioru do sklepu okazuje się że ten sam produkt jest bardzo różnie wyceniany. Weźmy tutaj maliny, które skupowane są po 2,60 zł od kilograma a w sklepach ta sama malina dochodzi do 20 zł za jeden kilogram. Ciekaw jesteś jak to się dzieje ?

Polska i elektrownia atomowa

Czy Polska potrzebuje elektrowni atomowej ? Od ponad 5 lat słyszymy o Polskiej elektrowni atomowej która miałaby rozwiązać problemy z prądem w naszym kraju. Jednak nie można patrzeć tylko na pozytywne aspekty tej inwestycji, musimy porównać obie strony i zobaczyć jak wygląda bilans zysków i strat.

Za mało prądu w Polsce

Niestety kolejny raz przez falę upałów nasza rodzima energetyka kuleje. Kolejny rząd nie odrobił lekcji z poprzednich lat i mamy identyczny stan jak w poprzednie upalne lata. Polska musi importować energię elektryczną gdyż inwestycje w nowe technologie takie jak OZE są wstrzymywane z uwagi na mit że Polska węglem stoi i że lepiej by górnik fedrował niż strajkował.

Rolnicy za dużo naprodukowali

Z ostatnich artykułów pochodzących od branży zajmującej się skupem i przetwórstwem owoców w Polsce, można wywnioskować że skupujący narzekają na nadmiar towaru, dlatego obniżają ceny do bardzo niskich wiedząc że rolnik i tak musi sprzedać a nie może towaru przechowywać w nieskończoność.

Podwyżka za prąd dzięki PiS

Tak to prawda, w nadchodzącym 2019 roku możemy spodziewać się podwyżki za prąd i to w całkiem sporej wysokości. Przeciętna rodzina składająca się z trzech domowników może miesięcznie za tą samą moc zapłacić od 17 do 21 zł więcej. Wszystko przez walkę z wiatrakami.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski