Partner
Responsive image

Wiarygodne informacje, Aktualne wiadomości

Droższy olej napędowy

To już drugi raz w historii Polskiej motoryzacji jak olej napędowy zwany potocznie diesel jest znacznie droższy od standardowej benzyny. Wcześniej nie zajmowaliśmy się sprawą, myśleliśmy że to kolejna chwilowa zmiana. Jednak ten stan utrzymuje się już ponad dwa miesiące.

Trzy stracone lata

Od stycznia 2016 roku mamy w pełni prowadzoną politykę PiS względem systemu energetycznego w Polsce. Można powiedzieć że ten czas został stracony gdyż teraz rosną koszty produkcji prądu przez walkę z odnawialnymi źródłami energii uważanymi przez PiS za wroga węgla.

Potrzebny prąd

W 2019 roku jednym z głównych faktów będzie wzrost wartości energii elektrycznej. Prądu potrzeba coraz więcej a przy okazji wzrastają koszty wytwarzania. A energia elektryczna staje się głównym motorem gdyż jest sama w sobie czystym nośnikiem energii.

Elektro mobilność a smog

W Polsce dużo się mówi o samochodach elektrycznych oraz znaczącym wpływie na zmniejszenie zatrucia powietrza przez wyeliminowanie aut które spalają paliwa ciekłe takie jak benzyna oraz olej napędowy. Jednak czy to ma sens w kraju który 72 % energii elektrycznej pozyskuje z elektrowni spalających węgiel.

Chrzanowski zatrzymany

Dwa tygodnie po opublikowaniu stenogramów oraz przekazaniu nagrań do prokuratury Centralne Biuro Antykorupcyjne zdecydowało się na zatrzymanie głównego bohatera Marka Chrzanowskiego byłego już prezesa Komisji Nadzoru Finansowego.

50 tyś zgonów

Niewidoczne zagrożenie , niewidoczne bo bardzo małe, ale istniejące naprawdę. Mowa o pyłach i zanieczyszczeniach powietrza. Czas chłodnych dni wzmaga ogrzewanie prywatnych domów a to podnosi stopień zapylenia powietrza czyli tworzenie się smogu.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski