Partner
Responsive image

Wiarygodne informacje, Aktualne wiadomości

Referendum we Włoszech

Włoski premier Renzio, niedawno ogłosił referendum w którym obywatele mieli zdecydować o poparciu dla zmian konstytucji we Włoszech. Jednak głosowanie poszło nie po myśli już byłego premiera. Podał się on do dymisji po ogłoszeniu wstępnych wyników.

Złoto traci na wartości

Cały czwarty kwartał jak do tej pory złoto traci na wartości. Okazuje się że drożejący dolar uruchomił wyprzedaż na złocie. Inwestorzy zmieniają miejsce lokowania kapitału, przenoszą go z metali szlachetnych na walutę, jedną konkretną.

PKB Polski hamuje

Niestety firmy ratingowe miały rację obniżają Polsce prognozy wzrostu gospodarczego oraz zaniżając nam na tej podstawie rating wiarygodności kredytowej. Polska gospodarka wyraźnie zwolniła i w tym roku nie widać już raczej poprawy, sytuacji nie uratuje nawet okres świąteczny.

Dolar wyrównuje do Euro

W ostatnich dniach Dolar i Euro praktycznie wyrównały swój kurs. Spadek wartości Euro oraz zysk na wartości Dolara powoduje ogromne przepływy gotówki z gospodarek określanych jako wschodzące do USA. Trwa wykup dolarów na całym świecie.

Niedobór energii elektrycznej

W Polsce pogłębia się problem niedoboru energii elektrycznej w sieciach przesyłowych na terenach oddalonych o duże odległości od dużych elektrowni węglowych. Można uniknąć tego problemu ale Polski rząd skutecznie walczy z energetyką obywatelską.

CBA zatrzymało Piniora

Józef Pinior, legenda Solidarności, został dziś zatrzymany we własnym domu przez funkcjonariuszy CBA. Zarzuca mu się przyjęcie łapówki. W podobnym tonie niszczono Andrzeja Leppera za poprzednich rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski