Rejestracja
Partner
Responsive image

Wiarygodne informacje, Aktualne wiadomości

Podwyżki cen towarów

Czekają nas podwyżki cen towarów które kupujemy w sklepach. Po ponad 20 miesiącach deflacji, do władzy wraca inflacja. Wszystko przez wzrost ceny ropy naftowej w obliczu podpisania porozumienia o wprowadzeniu limitu wydobycia tego surowca.

Benzyna po 5 zł na święta

Niestety wszystko wskazuje na to że za benzynę na święta Bożego Narodzenia będziemy płacić około 5 złotych za litr. To efekt porozumienia państw zrzeszonych w kartelu OPEC, spadku na wartości złotówki oraz referendum we Włoszech.

Porozumienie kartelu OPEC

Państwa zrzeszone w kartelu OPEC doszły do porozumienia w sprawie ograniczenia wydobycia ropy naftowej i dostarczania jej w ustalonej ilości na rynek. Ograniczenie wydobycia o 750 tysięcy baryłek dziennie.

Referendum we Włoszech

Włoski premier Renzio, niedawno ogłosił referendum w którym obywatele mieli zdecydować o poparciu dla zmian konstytucji we Włoszech. Jednak głosowanie poszło nie po myśli już byłego premiera. Podał się on do dymisji po ogłoszeniu wstępnych wyników.

Złoto traci na wartości

Cały czwarty kwartał jak do tej pory złoto traci na wartości. Okazuje się że drożejący dolar uruchomił wyprzedaż na złocie. Inwestorzy zmieniają miejsce lokowania kapitału, przenoszą go z metali szlachetnych na walutę, jedną konkretną.

PKB Polski hamuje

Niestety firmy ratingowe miały rację obniżają Polsce prognozy wzrostu gospodarczego oraz zaniżając nam na tej podstawie rating wiarygodności kredytowej. Polska gospodarka wyraźnie zwolniła i w tym roku nie widać już raczej poprawy, sytuacji nie uratuje nawet okres świąteczny.

Wiarygodna Firma 2009 – Wszystkie prawa zastrzeżone. © Zawartość strony internetowej WiarygodnaFirma.pl chroniona jest przez polskie prawo autorskie oraz prawo własności intelektualnej. Prawa do serwisu oraz treści w nim zawartych należą do firmy Ads-Center Sp. Zo.o. z siedzibą we Wrocławiu 53-413, Biuro: w Sky Tower Wrocław. przy ul. Gwiaździsta 62, piętro 12 nr lok. 2, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000717286, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy KRS, posiadająca NIP: PL8992840746, wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 10000 PLN. Wszystkie logotypy, nazwy własne, projekty graficzne, filmy, teksty, formularze, skrypty, kody źródłowe, hasła, znaki towarowe, znaki serwisowe są znakami zastrzeżonymi i należą do serwisu. Pobieranie, kopiowanie, modyfikowanie, reprodukowanie, przesyłanie lub dystrybuowanie jakichkolwiek treści ze strony WiarygodnaFirma.pl bez zgody właściciela jest zabronione. Serwis WiarygodnaFirma.pl stworzony przez: Krzysztof Wolski